Переслідування українців у Криму та співпраця у сфері оборони. Про що говорили Порошенко та Ердоган

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Спроби РФ легалізувати окупацію провалилися, констатував президент.

Президент України Петро Порошенко та його турецький колега Реджеа Таїп Ердоган під час зустрічі у Києві обговорили порушення прав людей в окупованому Криму та домовилися боротися на захист прав і свобод громадян України.

Про це український лідер повідомив за підсумками перемовин. 

«Разом із президентом Туреччини відзначили неприпустимість порушень прав людини в Криму та репресивних дій окупаційної влади на півострові. Ахтем Чийґьоз, Ільмі Умеров, Микола Семена – список жертв політичних репресій увесь час поповнюється. Сьогодні ми домовилися й далі боротися за захист у Криму прав і свобод громадян України в рамках усіх міжнародних механізмів, зокрема моніторингових», - наголосив він.

На думку Порошенка, спроби Росії легалізувати окупацію українських територій приречені на провал.

«Щойно звершилося засідання стратегічної високої ради між Україною і Туреччиною. Вона відбулася в дуже довірливій та конструктивній атмосфері і я надзвичайно вдячний турецьким колегам за такий підхід», - сказав український президент, подякувавши Ердогану за підтримку суверенітету нашої держави.

Також він відзначив, що зустріч тривала довше за заплановану і наголосив, що це дає підстави для оптимізму щодо розвитку двостороннього співробітництва.

«Ми були б дуже зацікавлені у збільшені представництва Туреччини в спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ. Ми дякуємо за дуже чітку і добре організовану роботу спеціальної моніторингової місії, на чолі якої стоїть представник Туреччини. Також найближчим часом особливу важливість матиме для нас підтримка нашими партнерами, зокрема Туреччиною розгортання миротворчої місії ООН на території окремих районів Донецької та Луганської областей»,- наголосив Порошенко, додавши, що це також було темою переговорів.

Глава України також констатував, що контакти між Україною і Туреччиною стали більш результативними зокрема і в таких чутливих сферах, як оборона, національна безпека та правоохоронна діяльність.

«Ми задоволені співпрацею у оборонній промисловості, авіабудуванні, космосі», - зауважив він.

Як повідомлялося раніше, 9 жовтня президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган прибув до Адміністрації президента України на переговори з  Петром Порошенком.  У рамках візиту Ердогана відбулося також шосте засідання Стратегічної ради високого рівня  між Україною та Туреччиною під співголовуванням лідерів держав. 

ВідеоРеджеп Ердоган з офіційним візитом прилетів в Україну

Залиште свій коментар

Вибір редакції