Перестановки в уряді та зміни в Конституції: які рішення ухвалила Рада за пленарний день

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Нардепи розглядали кілька президентських законопроєктів.

Під час пленарних засідань 4 лютого Верховна Рада здійснила кадрові перестановки в уряді, розглянула президентські зміни до Конституції та ухвалила кілька законопроєктів.

Від самого початку депутати почали розгляд кадрових призначень та звільнили з посади міністра розвитку громад і територій Альону Бабак. За це проголосували 266 депутатів.

"Ця заява написана мною за власним бажанням, тому що так є необхідно і важливо на цей момент. Це моє особисте рішення. Я прошу не спекулювати цим. Не тисне на мене система, бо система правозахисних органів мене зараз захищає... Я не можу зараз говорити про те, щодо чого немає закритих рішень. Я прошу зважати на мою волю і відпустити мене з богом. Я дуже вас це прошу зробити. Сьогодні президент особисто тримає під контролем всю цю систему і через правоохоронні органи вивчаються всі справи, які я частково озвучила, але я озвучила ще не все, і це все зараз в дослідженні. Припиніть, будь ласка, спекуляції. І дайте мені свободу", - заявила вона.

Після цього було одразу призначено нового міністра. Ним став уже колишній очільник Івано-Франківської ОДА Денис Шмигаль. Його призначення підтримали 278 нардепів. До того ж, Шмигаль також отримав і посаду віцепрем’єра.

Відео Верховна Рада звільнила Альону Бабак з посади міністра розвитку громад і територій

За пів року після призначення нового уряду - перша відставка. Верховна Рада звільнила міністерку розвитку громад і територій Альону Бабак. За її власним бажанням. Причини досі не озвучувались. А у залі Бабак зробила несподівану заяву. Що заявила тепер вже ексміністр – у сюжеті. Рада призначила нового міністра громад і територій

Верховна Рада звільнила Альону Бабак з посади міністра розвитку громад і територій

Наступним депутати розглядали президентський законопроєкт, який має внести зміни до Конституції. У ній планується закріпити пропорційну виборчу систему, а також зменшити кількість нардепів з 450 до 300. Конституційний суд визнав цей законопроєкт таким, що відповідає Конституції, а тому 236 попередньо схвалили ці зміни. Остаточно їх можна буде затвердити наступної сесії.

Далі нардепи провалили голосування за доопрацювання президентського законопроєкту про зміни до Конституції, які дозволять президенту призначати голів ДБР та НАБУ. За постанову проголосували лише 216 депутатів.

Ще один президентський законопроєкт щодо відповідальності за злочини, вчинені злочинною спільнотою, які мали на меті запровадити кримінальне покарання для так званих “злодіїв в законі” депутати відправили на доопрацювання та повторне друге читання. За це проголосували 268 депутатів.

Наступним депутати розглянули проєкт Закону про внесення зміни до статті 252 Податкового кодексу України щодо упорядкування розміру ставки рентної плати за користування надрами для видобування бурштину. Підтримали законопроєкт у другому читанні та в цілому 290 нардепів. Законом зменшується ставка рентної плати за користування надрами для видобутку бурштину. Передбачено зменшити з 25 до 10% ставку рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин - бурштину.

Також Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт, який скасовує сплату єдиного соціального внеску для самозайнятих осіб. За відповідний законопроєкт проголосували 366 депутатів.

Зазначимо, платники єдиного внеску розмежовані на фізичних осіб-підприємців та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.

"Пропонується звільнити осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність, від сплати ЄСВ за себе за умови взяття їх на облік як фізосіб-підприємців", - розповіла голова підкомітету парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Юлія Діденко.

Народні обранці 4 лютого провели перше читання законопроєкту щодо внесення змін до низки документів, які визначають правила споживчого кредитування. За це рішення проголосували 369 нардепів – документ було прийнято за основу.

Голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев пояснив, що проектом передбачається унормування сфери мікрокредитування та підвищення якості системи кредитних історій фізичних осіб. За його словами, зміни покликані збалансовано підійти до проблеми: з одного боку, не створюючи стимулів позичальнику уникати своїх зобов’язань, а з іншого, не дозволяючи навіть недобросовісному позичальнику збанкрутувати внаслідок маленького кредиту.

Верховна Рада підтримала законопроект, який передбачає створення в Україні національного органу інтелектуальної власності.

За ухвалення в першому читанні законопроєкту №2255 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення національного органу інтелектуальної власності" проголосували 307 депутатів за необхідного мінімуму 226 голосів.

Як зазначив перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук, законопроект розроблено з метою завершення реформи державного управління в сфері інтелектуальної власності.

Наприкінці нардепи підтримали 350 голосами проєкт закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення охорони і захисту прав на торговельні марки і промислові зразки та боротьби з патентним тролінгом" №2258.

За словами заступниці голови Комітету з питань економічного розвитку Роксолани Підласи, метою законопроекту є забезпечення виконання зобов’язань України у сфері європейської інтеграції. Йдеться про частину  узгодження вимог чинного законодавства України щодо охорони прав на торговельні марки і промислові зразки із правом Європейського Союзу.

Плейлист 21 відео Верховна Рада: діяльність депутатів IХ скликання

Чотириста народних депутатів впроваджують нові законопроєкти. Актуальне про зміни та реформи у стінах законодавчого органу держави.

Верховна Рада: діяльність депутатів IХ скликання

Залиште свій коментар

Вибір редакції