Від перевірки на поліграфі до співбесід: як відбиратимуть кандидатів на керівні посади до САП
Сам конкурс проходитиме у 6 етапів, а найкращого кандидата визначать за рейтингом.

В Україні кандидатів на керівні посади до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) відбиратимуть через перевірку на поліграфі та практичні завдання. А перемога визначатиметься на підставі рейтингу.
Про це на брифінгу у четвер, 4 березня, розповіла голова конкурсної комісії Катерина Коваль, передає пресслужба Офісу генерального прокурора.
На крісло очільника САП, його заступника та керівника відділу претендують 128 кандидатів. Серед них чинні прокурори антикорупційної прокуратури, детективи НАБУ та адвокати. Але список, ще не остаточний. Його сформують після того, як конкурсна комісія розгляне скарги, які надійшли від учасників.
Сам конкурс проходитиме у 6 етапів:
- тестування на знання законодавства та загальні здібності;
- проходження поліграфу;
- співбесіда на відповідність критерію доброчесності;
- практичне завдання;
- співбесіда на відповідність критерію професійної компетентності.
Переможець буде визначений на основі загального рейтингу.
"У нас є 13 скарг на недопущення, після цього комісія оприлюднить кінцевий список кандидатів і після цього ми уже матимемо календарний план роботи. І оптимістичний прогноз - у травні цього року розпочнуть роботу керівник САП, його заступник та керівник відділу", - розповіла голова конкурсної комісії на зайняття адмінпосад САП Катерина Коваль.
Без очільника САП залишилась у серпні 2020 року. Тоді за кілька місяців до закінчення своєї каденції Назар Холодницький раптово написав заяву на звільнення за власним бажанням.
Нагадаємо, в ЄС заявили, що Комісія із призначення голови САП повинна розпочати прозорий процес, в основі якого — доброчесність та заслуги кандидатів. У Євросоюзі наголосили, що від дій комісії залежатиме подальша підтримка України.
Відео Безвіз під загрозою: Україна може втратити право на вільні подорожі через обрання глави САП
Безвіз під загрозою: в Європарламенті застерігають, що Україна може втратити право на вільні подорожі та допомогу ЄС. Все - через ситуацію, що склалася навколо призначення голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Попередній її очільник Назар Холодницький написав заяву про звільнення минулого місяця. І неабияке занепокоєння ключових європейських держав і світового банку викликає процедура обрання його наступника. Робити це має спеціальна комісія. Із сімома з 11 її членів сьогодні вже визначилася Верховна Рада. Одразу три фракції - "Голос", "ЄС" та "Батьківщина" голосували проти. Прозоре обрання глави САП є однією з умов надання Україні 600 мільйонів євро допомоги. І критерієм, через який можуть зупинити безвіз.
