Переїзд Адміністрації президента: які проблеми існують в Українському домі та коли його планують відреставрувати

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

На Банковій хочуть переїхати до кінця року.

Цього тижня на Банковій офіційно повідомили, що Адміністрація президента переїжджає. І робить це до Українського дому та навіть опублікувала концепцію нової будівлі.

Про це йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

Відмовитись від Банкової пробували принаймні 3 рази. Офіс цей поки що – в комп’ютерах та на кресленнях. Молоді амбітні архітектори планують поміняти природу української влади.

"Ми перетворюємо орган, який займався кураторством над різними інституціями, і був паралельним кабміном, в орган, що займатиметься аналітичною роботою", - пояснив заступник голови АП Руслан Рябошапка.

ВідеоПереїзд президента: чи зможе колишній музей Леніна стати кращим офісом завтрашньої країни

Молоді амбітні архітектори планують поміняти природу української влади. Поки що існує симпатичний план переселити чиновників в прозорі великі приміщення, обладнавши сам офіс сучасними системами зв'язку та енергозбереження. ТСН.Тиждень з’ясовував, чому адміністрація президента захотіла переїхати з комуністичного палацу, і що її чекає в колишньому музеї Леніна.  

Переїзд президента: чи зможе колишній музей Леніна стати кращим офісом завтрашньої країни

Є таке слово "концепція". Тобто зовсім не факт, що майбутнє виглядатиме саме так. Але поки що існує симпатичний план переселити  чиновників в прозорі великі приміщення, обладнавши сам офіс сучасними системами зв’язку та енергозбереження. Офіс президента буде опалюватися тепловими насосами. Сотні автомобілів вмістяться у велетенський паркінг – і він вже існує під Українським домом.

Сьогодні у команді президента говорять про можливість знайти гроші на реконструкцію у іноземних грантодавців. За попередньою оцінкою архітекторів, ремонт може коштувати 300 мільйонів гривень. Альтернативний проект дирекції самого Українського дому коштував більш, ніж удвічі дорожче.

Напередодні журналістам дали унікальну можливість відчути всю красу сталінської будівлі, звідки правили 5 попередніх президентів. Збудований в 1936 році на базі комендатури Київського військового округу, цей будинок нікому не приносив щастя. Перших військових керівників – порозстрілювали ще до Другої світової. А архітектор Сєргєєв, який спроектував комплекс як монумент комуністичної ідеї, у 1943 разом із німцями був змушений тікати від повернення комунізму. На захід – до Німеччини, а потім і до США.

Переїзд, або навіть втеча з цього комуністичного палаццо – ідея не нова. Переїхати хотіли і третій президент Ющенко і п’ятий – Порошенко. Але нікому до сих пір це не вдавалося – через необхідність весь час вирішувати серйозніші завдання. Поточка, потім звичка – і ти вже – як попередники – ходиш в спеціальну  столову за постом охорони та переносиш папери з кабінету в кабінет – і тебе все влаштовує.  Нова команда досі не зрозуміла, що втекти неможливо. І тому в неї є шанс втілити неможливе в реальність.  

Директорка виставкового центру "Парковий" розповіла, що цей об’єкт зацікавив команду Зеленського в якості майбутнього офісу ще під час виборчих марафонів. "Парковий" – тобто те, що розташоване під так званим вертолітним майданчиком Януковича – це дійсно сучасно і круто.

Якби не два але. По перше, це – приватна власність. По друге, комплекс досі перебуває під арештом, через низку кримінальних проваджень.

Розглядалися й інші варіанти, наприклад заступник міністра інфраструктури Лев Парцхаладзе вже давно пропонує перенести весь адміністративний центр – в промзону поза центром міста. Там Парцхаладзе пропонує збудувати велетенський адміністративний квартал.

Проте грошей ні на будівництво з нуля, ні на повернення в державну власність приватного комплексу, так і  не знайшли. Тому вибір впав на Український Дім. Може ви не знали, але він і так належить Президентській адміністрації. Точніше сумнозвісному Державному управлінню справами.

Це – колишній музей Леніна. Тут, в центрі, стояв велетенський пам’ятник. Який потім розрізали на шматки. І з цих шматків скульптори створили нові скульптури. Можливо, те саме вдасться зробити і з самою спорудою.

Тут усе - тотальна суміш краси і розпачу. Навколо багато повітря та світла. Проте це повітря зараз майже розпечене, а світла  цей дім щодня з’їдає стільки ж, скільки невеличкий завод.

Український дім сьогодні – в критичному стані. Від 2014 року на його утримання держава не виділяла ні копійки. Під час дощу тут протікає дах і вода стікає у підвали. Зимою тут нема опалення, а літом – кондиціонування.

А ще тут є музейні сховища. Тут, посеред розпечених кімнат, сховані кістки мамонтів, макети кораблів, унікальні газети та археологічні знахідки. Самих працівниць цього сховища необхідність переїздити зовсім не надихає.

Утім тут розуміють – вічно сидіти в цих напівзруйнованих кімнатах – навряд чи хороша ідея. З власних джерел в офісі президента нам відомо – переїхати хочуть до кінця року. Та в реальності створення повноцінного проекту та будівництво можуть зайняти набагато більше часу. За цей час може стати зрозумілим, що ніхто нікуди переїздити не збирається. Такий варіант розвитку подій підкидає наш політичний досвід. Утім, шанси у влади отримати прозорі стіни, а у людей – отримати доступ до цієї влади, все ж таки великі.

Станіслав Ясинський

Залиште свій коментар

Вибір редакції