Перша відставка в Кабміні та скандальне листування: як у Раді стартувала нова сесія

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У народних депутатів 4 лютого закінчилися канікули.

У Верховній Раді у вівторок, 4 лютого, стартувала нова сесія. Чим запам'ятався перший день у парламенті – у сюжеті ТСН.19:30.

Через півроку після призначення перше звільненя. З посади пішла міністерка розвитку громад і територій Альона Бабак. Заяву написала за власним бажанням. Чому, депутатам ніхто не пояснював. У кулуарах шепочуться, що ефективністю Бабак були незадоволені і президент і прем'єр, тож домовились розійтись полюбовно. Однак у залі вона заявила, що працювала в умовах постійного тиску з боку будівельної мафії.

"Злопихателям у будівельній сфері радіти на моїх кістках не вийде. Те, що я йду не означає, що боротьбу з вами припинили. Бійтеся, вам не буде місця в будівельній галузі", - заявила Бабак з трибуни.

Опозиційні фракції, які розтлумачили це як причину відставки, тут же оголосили: у такому разі голосувати за звільнення Бабак вони не стануть. "Виходить це будівельна мафія змусила прем'єра?", - заявив депутат Олексій Гончаренко.

Відео З ким листувався Кива: довкола депутата від ОПЗЖ спалахнув новий скандал

У Верховній Раді стартувала нова сесія. Депутати звільнили міністерку розвитку громад і територій Альону Бабак та призначила їй на заміну екскерівника Івано-Франківщини Дениса Шмигаля. Колишня урядниця Бабак зробила несподіване зізнання просто з трибуни парламенту. Більше читайте тут    

З ким листувався Кива: довкола депутата від ОПЗЖ спалахнув новий скандал

Бабак доводиться пояснити, що мафією забудовників займаються правоохоронці, справа на контролі у президента. "Не тисне на мене система. Правоохоронна система мене захищає. Припиніть спекуляції і відпустіть мене на свободу", - сказала вона.

Депутати таки звільнили Бабак та призначили новим відповідальним за розвиток громад Дениса Шмигаля. Прем'єр нахвалює нового урядовця, який півроку побув очільником Івано-Франківщини, а до того керував Бурштинською ТЕС. Головним його завданням буде децентралізація. Точкові зміни в уряді, однак, не змінюють негативну думку частини депутатів про нього.

В об'єктиви журналістів потрапляє чергова скандальна переписка. Нардеп від "Опопозиційної латформи - За життя" Ілля Кива скаржиться на уряд російському політику Володимиру Жириновському. У всякому разі так абонент позначений у телефоні Киви. Нібито Жириновський питає Киву, чого той його набирав. Нардеп у відповідь у нецензурних висловах сварить український уряд за проблеми в економіці та нарікає, що відновити взаємини з Росією не виходить.

За кілька хвилин нардеп вже не заперечує, що писав він. А от хто адресат - справді Жириновський чи ні - не зізнається. "Я з Жириновським знайомий тільки за ефірами. А ви не думали, що я міг просто пожартувати? Я наступного разу підпишу - Путін. Я просто говорю, що це міг бути хто завгодно", - сказав нардеп.

Уже в інших інтерв'ю Кива кидає виклик: а в чому проблема? Мовляв, треба ж парламентарям шукати точки дотику. Хоча чи справді він переписувався саме з Жириновським так і не сказав.

Кореспондентка ТСН Марія Васильєва.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції