Перша зустріч Зеленського у ВР: усе, що відомо про перемовини в стінах парламенту

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Загалом обговорювали дату інавгурації - у Зеленського хочуть організувати захід якомога скоріше.

Обраний президент України Володимир Зеленський провів сьогодні першу зустріч із лідерами фракцій Верховної Ради. Він пропонував парламентаріям провести церемонію його вступу на посаду 19-го травня, щоб він міг якнайшвидше взятися за роботу. Депутати, натомість, пропонують 28-ме травня - для того, щоб Зеленський уже не мав юридичного права розпустити Раду, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Протягом двох годин перемовин за зачиненими дверима та заштореними вікнами обраний президент переконував депутатів провести інавгурацію якнайшвидше - 19 травня. Депутати натомість радили Зеленському не поспішати і пропонували 28 травня. Першими з наради вийшли представники "Самопомічі" - вони не проти пропозиції Зеленського.

"Не бачу в цьому жодних загроз, бачу тільки переваги, чим швидше візьме відповідальність за країну тим імовірніше вона буде донесена", - стверджує керівник парламентської фракції "Самопоміч" Олег Березюк.

Але така позиція не в усіх депутатів. Віктор Бондар з "Відродження" каже, що під час зустрічі йшла політична гра: лідери парламентських фракцій намагалися вивідати головне для них запитання - чи не розпустить новообраний президент Раду одразу ж після інавгурації. "Пан Зеленський, думаю, перший раз окунувся у таку атмосферу, коли він відчув що таке парламент, наскільки складно ухвалювати рішення. Дві години ходили по кругу, одне начебто просте запитання визначити дату інавгурації", - каже Бондар.

ВідеоЗеленський зустрівся із лідерами фракцій ВР і обговорив майбутню інавгурацію

Новообраний президент пропонував парламентаріям провести церемонію його вступу на посаду 19 травня, щоб він міг якнайшвидше взятися за роботу. Депутати, натомість, пропонують 28 травня для того, щоб Зеленський уже не мав юридичного права розпустити Раду.  

Зеленський зустрівся із лідерами фракцій ВР і обговорив майбутню інавгурацію

Зрештою з будівлі Верховної Ради вийшов сам Зеленський. "Я пояснював нашу дату, тому що є зв'язок з іноземними гостями, які хочуть просто зрозуміти і свій графік, тому що всі хочуть приїхати до нас і до цього святкування. Ми обговорювали різні дати, але є різні думки у лідерів фракцій, і тому найскоріше дату ми зрозуміємо тільки 14 травня - на засідання Верховної Ради", - сказав обраний президент.

Щодо розпуску парламенту Зеленський журналістам не дав однозначної відповіді. "Всі хочуть почути, чи будемо ми розпускати парламент, чи то ні. Ще зарано про це говорити. Ще немає повноважень. Як тільки у мене будуть повноваження - ви отримаєте відповідь". - сказав Зеленський.

Зеленській, зустріч з депутатами
facebook.com/Андрій Тетерук

Для Зеленського та його команди зараз важливо дізнатися, чи проголосує ще ця Верховна Рада важливі для нього законопроекти - про вибори, зняття недоторканності, імпічмент. Зрештою лідери фракцій взяли час подумати. Вони зберуть своїх депутатів, порадяться і вже 14 травня на пленарному засідані парламента проголосують.

Водночас, на зустрічі із Зеленським були присутні представники практично всіх фракцій, окрім Радикальної партії. Її лідер Олег Ляшко пояснив свою відсутність тим, що хоче обговорити із Зеленським не дату інавгурації, а інші, ключові питання.

"Я на зустріч із Зеленським, де обговорювалося питання інавгурації, не пішов. Захоче Володимир зустрітися і порадитися - він знає мій телефон. Головна тема нашої майбутньої особистої розмови - це не дата інавгурації (питання насправді другорядне для українців!), а три ключові питання: 1) як він відновить мир в Україні; 2) як він відновить економіку; 3) як він подолає бідність українців? Інші питання мене не цікавлять!", - написав Ляшко у своєму Facebook.

Парубій, зустріч депутатів з Зеленським
facebook.com/Андрій Тетерук

Нагадаємо, напередодні у Раді зареєстрували законопроект про інавгурацію президента. Пропонується провести церемонію 19 травня.

Як складали урочисту присягу попередні президенти України, читайте у матеріалі: "Перша присяга на Євангелії, церемонія на Майдані, незнання гімну і зомлілий солдат"

Кореспондент ТСН Олександр Загородний.
 

Залиште свій коментар

Вибір редакції