Перші "плівки Деркача": записи розмов про "тиск США на президента Порошенка" та інші таємні перемовини
УНІАН
  • Кількість коментарів 1
  • Кількість переглядів 775

Депутат переконаний, що на рішення Порошенка впливали у Вашингтоні.

Півтора місяці тому, 19 травня, позафракційний народний депутат Андрій Деркач оприлюднив записи 2015-2016 років, на яких нібито розмови тодішніх президента України Петра Порошенка, віцепрезидента США Джо Байдена і глави Держдепу Джона Керрі. Оприлюднені записи низької якості, але Деркач стверджував, що голоси на них належать саме американським чиновникам та українському президенту.

Що обговорюють на плівках

Люди на плівках обговорюють кадрові рішення у верхівці української влади. Зокрема, говорять про ухвалення законів, призначення та звільнення генпрокурорів. Розповідаємо детально, про що йдеться на аудіозаписах.

  • Американські посадовці нібито вимагали у Петра Порошенка звільнити генерального прокурора Віктора Шокіна. На записах чутно, "як тодішній президент звітує перед Байденом, що змусив генпрокурора написати заяву про відставку". Це мало б допомогти отримати від США допомогу в розмірі мільярда гривень.
  • Деркач стверджує, що призначення Юрія Луценка на посаду генпрокурора залежало від рішення віцепрезидента США Джо Байдена. На аудіозаписах чутно, як голос, схожий на Порошенка, питає дозволу на призначення Луценка генпрокурором.
  • Віцепрезидент США Джо Байден у телефонній розмові з президентом Петром Порошенком нібито наполягав на підтримці останнього в ухваленні рішення щодо націоналізації "ПриватБанку" в 2016 році. 
  • П'ятий президент України Петро Порошенко на записах нібито в обмін на мільярд доларів від США погодився підняти комунальні тарифи для населення на 100%.
  • Джо Байден назвав бізнесмена Ігоря Коломойського "занозою в дупі". Зокрема, перемовник, голос якого схожий на голос Байдена, заявив, що для отримання траншу МВФ українській владі слід ухвалити важке рішення – націоналізувати "ПриватБанк".
  • Петро Порошенко під час нібито однієї з розмов із тодішнім віцепрезидентом США Джо Байденом, говорячи про перебіг процесу створення нової коаліції та затвердження нового складу Кабміну, заявив, що політична сила мера Львова Андрія Садового отримала "значну фінансову підтримку" від США.

 

Плівки з розмовою Порошенка і Байдена походять з України

Співробітник Посольства України в США (2015-2016) Андрій Теліженко заявив, що аудіофайли із нібито розмовою п'ятого Президента України Петра Порошенка з віцепрезидентом США Джо Байденом, які оприлюднив нардеп Андрій Деркач, походять саме з України. 

Про це він сказав 21 травня в ефірі ток-шоу "Право на владу" на телеканалі "1+1".

"Думаю, це ні для кого не вигідно за кордоном. Американській стороні сьогодні у Білому домі не був вигідним скандал саме зараз. Можливо, пізніше було б вигідно оприлюднення всіх фактів і доказів, які було в наявності в української сторони. Але є факти, що вже є оприлюднення - і будуть із цим працювати наші американські колеги. Вочевидь російської сторони тут немає. Докази, які я маю, які вчора були оприлюднені паном Куликом і паном Деркачем, - вони походять саме з України. Не від Російської Федерації, а саме з українських джерел, від попередньої адміністрації президента Порошенка. Це є факт - і на цьому, думаю, будуть стверджені і наші американські колеги", - зазначив Теліженко.

Він додав, що коли буде оприлюднений повний спектр цих документів, будуть оприлюднені також твердження Держдепу і звірення цих перемовин.

Відео Кому вигідний політичний скандал через "плівки Деркача" - Теліженко

Політичний консультант, співробітник Посольства України в США (2015-2016) Андрій Теліженко вважає, що політичний скандал через "плівки Деркача" не вигідний ні для кого за кордоном і явно, що російської сторони там немає.

Кому вигідний політичний скандал через "плівки Деркача" - Теліженко

Експосол США в Україні заявив, що "плівки Деркача" не є скандальними

Над плівками із записом розмови нібито між Порошенком та Байденом "хтось попрацював", а тому "великого скандалу" немає. 

Про це в ефірі ток-шоу "Право на владу" заявив надзвичайний і повноважний посол США в Україні (2003-2006), директор Євразійського центру імені Д.Патрічіу при Атлантичній раді США Джон Гербст.

"Те, що зараз відбувається в Україні, ви говорите про "великий скандал", я не розумію, чому скандал. Всі знали і розуміли до цих плівок, що Байден сам сказав Порошенкові щодо прокурора та щодо американської міжнародної допомоги. І це не була лише позиція США. Це була позиція МВФ, Франції, Великої Британії, Німеччини і так далі. Євросоюзу", - пояснив Гербст.

За словами експосла, над "плівками Деркача" "хтось попрацював", а тому вони "не дають точного розуміння" ситуації. "Тому скандалу я просто не бачу. Це стара історія і не новина, - додав Гербст. - Хтось працював над цими плівками і ми знаємо, в чию догоду: і однієї величезної держави, і одного величезного бізнесмена". 

Водночас на запитання щодо можливої причетності Росії до "плівкового скандалу" посадовець сказав наступне: "Безумовно. Я пам'ятаю плівки у Кучми". 

"Ми завжди радилися зі своїми українськими колегами. І, наприклад, до виборів 2004 року я неодноразово говорив і з президентом Кучмою, і з тодішнім прем'єр-міністром Януковичем, що ми очікуємо чистих виборів. Якби Янукович виграв чисті вибори, ми вітали б його. Але ми сказали їм, що було б недобре фальсифікувати вибори. Це була наша порада", - розповів Гербст. 

Також він прокоментував твердження Порошенка щодо нібито "перевиконання" власних обіцянок, а саме підвищення тарифів "не до 75%, як вимагав для траншу МВФ, а до 100%": "Я не знаю деталі цього питання і я не виключаю можливість, що хтось знову працював над плівками саме по цій темі. Але ми знаємо, що тарифи, про які йде мова, ці тарифи були на догоду Україні, незалежності України від російського газу і від всієї корупції, пов'язаної з цими цінами".

Відео "Скандалу я не бачу" - посол США в Україні Джон Гербст про "плівки Деркача"

"Всі знали і зрозуміли до цих плівок, що Байден сам сказав Порошенко з приводу прокурора і з приводу американської міжнародної допомоги. І це не була лише позиція США. Це була позиція МВФ, Франції, Великобританії, Німеччини, Євросоюзу. Немає точного розуміння, що сталося. Тому скандалу я просто не бачу. Це стара історія і не новина" - Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні (2003-2006), директор Євразійського центру "Атлантичної ради" Джон Гербст у "Право на владу".  

"Скандалу я не бачу" - посол США в Україні Джон Гербст про "плівки Деркача"

ДБР відкрило справу через скандальні "плівки Деркача"

Державне бюро розслідувань відкрило справу через прослуховування нещодавно оприлюдненої розмови нібито між Порошенком та Байденом.

Відомство розслідуватиме можливе встановлення "прослушки" в кабінеті українського експрезидента. Про це повідомляє "Українська правда" із посиланням на джерело у правоохоронних органах.

У виданні, зокрема, оприлюднили витяг із Єдиного реєстру досудових розслідувань. У документі зазначається, що справу відкрили "за фактом незаконного використання технічних засобів отримання інформації, що, як наслідок, може заподіяти шкоду державним інтересам". 

ДБР взялося за "плівки Деркача"
Українська правда

ДБР викликало Порошенка у справі щодо ймовірного прослуховування нібито його розмови із Байденом.

Реакція Порошенка

П'ятий президент України Петро Порошенко виступив із заявою про аудіофайли із нібито його розмовою з віцепрезидентом США Джо Байденом, які оприлюднив нардеп Андрій Деркач. У ній він назвав записи сфабрикованими і запідозрив Офіс президента у причетності до російської спецоперації, що має на меті зруйнувати двопартійну підтримку України в США.

Заява розміщена на сайті партії "Європейська солідарність". 

"П’ята колона Кремля розпочала масштабну спецоперацію проти України. Через втягування у передвиборчу боротьбу в Америці вони намагаються підірвати двопартійну підтримку України Сполученими Штатами. Як відомо, ця підтримка ґрунтується на консенсусі, – згоді і республіканців, і демократів максимально сприяти Україні у боротьбі із російською агресією і в наших намірах приєднатися до НАТО", - заявив Порошенко.

Він підкреслив, що руйнування двопартійної підтримки України на фоні непередбачуваного результату виборів означає істотно послабити Україну у протидії Росії. "Проросійські провокатори прагнуть залишити нас сам-на-сам із Кремлем", - вважає експрезидент.

"Головними інформаційними спонсорами провокації стали три проросійських канали, а також медіаресурси олігарха, який перебуває під слідством Федерального великого журі США за звинуваченням у відмиванні сотень мільйонів доларів США. Геополітичну програму Коломойський оприлюднив у "New York Times» кілька місяців тому: відмовитися від орієнтації на Захід та повернутися під Москву", - сказав політик.

За словами Порошенка, сьогоднішня пресконференція Зеленського "породила обґрунтовану підозру, що до цієї спецоперації причетний Офіс президента України". "Аудіофайли, які вчора демонстрував випускник Вищої школи КДБ ім. Дзержинського у Москві, – сфабриковані. Але сировину вони могли здобути, зокрема, в Офісі чинного Президента. СБУ має розслідувати, хто це зробив. З чиєї санкції? Кому це вигідно?", - сказав він.

На думку Порошенка, міжнародне становище України за рік значно погіршилося: коаліція на підтримку України практично не функціонує, Україна випала із пріоритетів світових держав, принцип "нічого про Україну без України» порушується, а інтеграція до ЄС та НАТО залишається лише на папері. Це, разом із атакою на партнерство між Україною та США, "на руку лише Росії", каже він. 

Експрезидент сказав, що "є прописні істини геополітики та дипломатії, які дилетанти не в змозі засвоїти навіть за рік активної практики" і звернувся до Зеленського: "Сподіваюся, що президент зрозуміє ці очевидні речі. Це звернення значною мірою адресоване і йому. Як порада, до якої у нього є можливість дослухатися". 

Зеленський дав "задній хід", а також заперечив свою причетність

Президент Володимир Зеленський заперечив свою причетність до витоку розмов між нібито на той момент колишнім віцепрезидентом США Джо Байденом та п'ятим президентом України Петром Порошенком. Він запевняє, що не хоче, аби скандал підірвав стратегічний союз України зі Сполученими Штатами.

Про це український глава держави сказав у коментарі Telegraph.

"Чому потрібно знову втягувати Україну в це?, - сказав він в інтерв'ю через Skype. - Зараз у нас є двостороння підтримка США як в Конгресі, так і в Сенаті. У нас є підтримка президента. Ці плівки не пріоритетні".

"Україна не хоче втручатися у внутрішню чи зовнішню політику будь-якої країни, чи у виборчий процес в будь-якій країні. Ми незалежна держава. Сполучені Штати Америки - незалежна держава", - додав він.

Як зазначає Telegraph спочатку Зеленський заявляв, що записи можна "кваліфікувати як держзраду", але тепер у інтерв'ю, схоже, дав "задній хід": "Дивіться, я нічого не знаю про деталі цієї угоди. Чи були ці домовленості досягнуті, чи не були, чи взагалі вони існували", - заявив Зеленський. "Єдине, що мене цікавить, як можна було підслухати і зробити плівки розмови президента України", - сказав він.

Раніше Порошенко припускав, що Зеленський та його Офіс можуть бути причетними до витоку розмови. Зеленський це заперечує.

Як писав The Washington Post, оприлюднені нардепом Андрієм Деркачем записи перемовин між начебто Порошенком та Байденом не містять жодної нової інформації. Однак чинний президент України Володимир Зеленський може втягнути країну у конфлікт зі США. 

"Завершиться пшиком"

Скандал із записом можливої розмови ніби Порошенка та Байдена в Україні може закінчитися "пшиком". Водночас Україна може втратити двопалатну підтримку в Конгресі США.

Про це в прямому ефірі програми "Право на владу" на телеканалі "1+1" сказав нардеп і співголова фракції партії "Європейська солідарність" Артур Герасимов.

"Я думаю, ця, якщо я не помиляюсь, 18-та справа (проти Порошенка. - ред.) така ж мертвонароджена, як і попередні 17. І про це не я навіть говорив, а на 100% "свій" прокурор попередній пан Рябошапка. І завершиться такими ж пшиком, тому що на цих плівках нічого немає. Краще б вони розслідували плівки Юзіка, плівки Труби і плівки, де продаються посади", - заявив Герасимов.

Соратник Порошенка наголосив, що "всередині країни це завершиться пшиком - і ви розумієте чому, і всі юристи розуміють чому. Але це веде до дуже серйозної помилки на міжнародному треку. Дуже серйозної. Я одне тільки не розумію: Зеленський дійсно вважає, що треба воювати зі Сполученими Штатами, нашим стратегічним партнером, а не Кремлем? Він що, вектори поплутав?".

Відео "Зеленський вектори поплутав" - Герасимов про плівковий скандал

Співголова фракції партії "Європейська солідарність" Артур Герасимов висказався про плівковий скандал і зауважив, що "всередині країни це все завершиться пшиком".  

"Зеленський вектори поплутав" - Герасимов про плівковий скандал

 

Залиште свій коментар