"Євросолідарність" у перший же день роботи Ради влаштувала показову акцію.
Депутати від фракції "Європейська солідарність" залишили сесійну залу Верховної Ради України до завершення розгляду порядку денного. В такий спосіб вони висловили протест проти порушень, на їхню думку, регламенту роботи парламенту.
До таких нардепи з опозиційної фракції зарахували голосування доручень профільним комітетам щодо розгляду низки законопроєктів і скорочення процедури внесення альтернативних законопроектів. У "Євросолідарності" наголосили, що цих питань не було в порядку денному на четвер. "Це не треба голосувати. Або ж треба проголосувати за внесення цих законопроєктів в порядок денний і дати право і час на внесення альтернативних. Текстів законопроєктів на сайті немає. Є назви. Бурхлива діяльність заради бурхливої діяльності", - прокоментувала ситуацію у своєму фейсбуку нардеп Ірина Геращенко.
З її слів, у "Євросолідарності" спершу подумали, що така поведінка представників більшості викликана нерозумінням норм і регламенту. "Ми намагалися донести до слуг, що не варто в перший день перетворюватися на кнопкодавів і тиснути-тиснути-тиснути на зелене. Але слуги щиросердно зізналися, що це і є служіння народу, народу подобається, коли слуги вночі не сплять, а тиснуть кнопки", - зауважила Геращенко. "Ближче до півночі ВР плавно перетворилася на трускавецький "Ріксос". Концептуальний Олень – це не фантазії, а реальність", - додала вона.
Другу годину поспіль нові обличчя голосують ....., доручення голови ВР дати комітетам доручення розглянути законопроекти...
Опубліковано Iryna Gerashchenko Четвер, 29 серпня 2019 р.
Співголова фракції Артур Герасимов у кулуарах парламенту назвав голосування колег по ВР "ґвалтуванням законів і Конституції". "Відбувається щось незрозуміле, тому фракція політичної партії "Європейська солідарність" прийняла рішення не бути присутнім при такому ґвалтування законодавства", - пояснив він.
Зазначимо, що 29 серпня відбувається перше засідання новообраної Верховної Ради. Протягом цього робочого дня парламентарі пообіцяли розглянути та ухвалити до 100 законопроектів.
До парламенту 9-го скликання пройшли п’ять партій. За результатами голосування за партійними списками і за мажоритарними округами партія “Слуга народу” отримала коаліційну більшість - 254 мандати,"Опозиційна платформа - За життя" - отримала 54 мандати,"Батьківщина", зі свого боку, отримала 26 мандатів, "Європейська солідарність" - 25, "Голос" - 20. Ще 10 отримали представники інших партій, 46 депутатів були обрані як самовисуванці. 26 місць в парламенті, як і в минулому скликанні, залишаться пустувати через неможливість провести вибори на окупованих Росією територіях.