Перший день на волі: Саакашвілі поскаржився на стеження та розповів, як оплачує дорогий пентхаус

ТСН зустріла політика біля його помешкання та пройшлась з ним до офісу.

Екс-президент Грузії Міхеіл Саакашвілі у перший день на волі після кількох днів в ізоляторі тимчасового тримання довго відсипався. У цьому він зізнався кореспондентові ТСН.

Сьогодні він вийшов зі свого пентхаусу на Костьольній близько першої години дня. Побачив камеру ТСН і попри водія у автівці, який від ранку чекав його у салоні, вирішив пішки пройтися до свого офісу. Він розташований у кілометрі ходьби. Спілкуючись з ТСН, Саакашвілі подолав цей шлях без авто.

-          Мій водій - Володимир, якого вбили. А цей зараз забирає мою дружину – у неї є свої справи, свої зустрічі. Тому я попросив, щоб він забрав мою дружину".

-          Давайте поговоримо – про ваш автопарк. Під будинком залишилася стояти "Шкода", на якій ви їздите, і позашляховик.

-          "Шкода" - моя власна машина. Я її купував три роки тому, думаю, за 11 тисяч доларів. Машина не нова. І я можу собі це дозволити.

Відео ГПУ викликала Саакашвілі на допит

Зранку до Саакашвілі заходили соратник Давід Сакварелідзе, а згодом - адвокат. Біля будинку чергують двоє неговірких активістів. Під час спроби наших журналістів дізнатися в них, чи не виходив Саакашвілі, несподівано з’явився ще один чоловік, який поводився агресивно і не дозволяв знімати. Після цього сів в авто, на якому зазвичай їздить сам політик або його дружина. Саакашвілі каже, що це все – його підтримка з табору, а не охоронці.

-          З учорашньої ночі під вашим будинком стоять два хлопці – здалося, що вас охороняють. Хто вони?

-          Це вчора чергували люди, коли я підходив додому. Я був дуже вражений. Тому що я був втомлений і хотів трошки до тепла.

-          Так вони і зараз там стоять. Ви коли виходили з під’їзду повз них пройшли.

-          Вони з табору. Вчора, коли вони пішли за мною, я їх спитав, хто вони такі. А вони: ми вас, ну, не охороняємо, але хочемо переконатися, що ви нормально дійшли. Вони мене довели. І не знаю, чи вони залишилися, чи інші прийшли. Але те, що люди чергують – це так нещодавно почалося.

-          Це безкоштовно?

-          Звісно.

Голодування Саакашвілі припинив. І перше, що поїв, каже, був український борщ з кафе. Політик запевнив, що гуляє пішки часто, однак впевнений, що за ним стежать спецслужби.

- Вчора на суді прокурори говорили, що вам небезпечно ходити одному.

- Я дуже часто гуляю, якщо хтось не знає. Я демонструю, що небезпечно хіба що журналісти можуть напасти. А от, дивіться, якісь сбівець стоїть. А чому він тут стоїть?

Прогулянка Міхеїла Саакашвілі_2
ТСН.ua
Саакашвілі прогулявся до офісу

- Людина курить.

- Я не думаю, що він похожий на людину, яка просто курить.

- Але він може не мати жодного стосунку до вас.

- Може і ні, але я думаю, що так.

З пентхаусу на Костьольній Саакашвілі вивозили спецпризначенці під час затримання, туди ж він повернувся б, якби суд задовільнив клопотання прокуратури про запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. Звідки гроші на оренду дорогого житла – Саакашвілі пояснив журналісту.

-          Про вашу квартиру на 252 квадратів, де ви зараз мешкаєте. Ваші сусіди кажуть, що ви її орендуєте вже кілька років. Де берете стільки грошей? Можна вже було власну купити.

-          Абсолютна брехня, що вони кажуть, що шість тисяч доларів щомісяця. Я плачу тільки за комуналку і мінімальні якісь речі. А там є обмін технічний між моїми друзями, які мене підтримують, і самим власником.

-          Що означає технічний обмін квартирою?

-          Вони їм дали квартиру за кордоном, наскільки я розумію. Тобто, я плачу частину, але точно це не шість тисяч.

Відео Саакашвілі затримували у зйомному пентхаусі, ціна оренди якого становить близько шести тисяч доларів

-          А скільки? Половину? Три тисячі доларів на місяць?

-          Скільки – це моя справа. У мене немає більше домів, і хоромів, і палаців. І я мрію про те, щоб мати свій власний маленький будинок в Києві. Але поки-що його немає.

-          Під Новий рік купите?

-          Щоб щось купляти – у мене зараз точно грошей немає. У мене взагалі немає зараз грошей. Бо треба платити за юристів. Вони гарні хлопці і дівчата. Щось я продовжую платити за цю квартиру.

Так само політик говорить і про фінансування наметового містечка та організацію мітингів – все завдяки волонтерам, друзям та небайдужим.

-          У неділю на Майдані облаштували сцену. Були дорогі автівки з гучномовцями. Хто дає кошти на це все? У скільки вам обходиться одна подібна акція?

-          Ми всі фінансуємо. Окрім того, є тисячі українських маленьких і середніх бізнесменів, які дають коштів. Звичайно, мені треба жити, заливати бензин і рухатися. Звичайно, це коштує грошей. Мені їх дають. Але це точно не гроші олігархів і не ФСБ. Це люди, які хочуть допомогти. Хтось дає 500 доларів, а хтось тисячу.

Прогулянка Міхеїла Саакашвілі_3
ТСН.ua
На порозі офісу Саакашвілі сфотографувався з прихильниками

У офісі на Саакашвілі, як він твердить, чекають зустрічі з іноземними дипломатами та спілкування з пресою. А у найближчих планах, окрім роботи, - святкування ювілею.

-          Вихідні як проведете?

-          У мене скоро день народження. Хочу у колі сім’ї провести. 21 грудня. 50 років.

-          Де будете святкувати?

-          Може, хтось би хотів, щоб я святкував на Мальдівах, але я буду в Києві.

-          Так з ким будете святкувати ювілей?

-          З родиною. Мій син приїде, я сподіваюся. Приїде мама також. Дружина, звісно. 

Кореспондент ТСН Валентина Мудрик

Залиште свій коментар