Перший день YES 2017: гарні новини про безвізовий режим і проукраїнська позиція Туреччини

У суботу на форумі обговорять проблеми, які заважають розвитку України.

Безпека та вирішення ситуації на Донбасі стала однією з ключових тем першого дня форуму Ялтинської європейської стратегії (YES), який через окупацію Криму перенесено до Києва. На зібранні перед більш ніж 300 поважними гостями виступив президент Петро Порошенко, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Тон і атмосферу заходу створила інсталяція в холі, де в заставленій зброєю клітині посеред проходу сиділи чоловіки. На столі перед ними були розкладені автомати, які вони час від часу перезаряджали. Це мало нагадувати європейцям про умови, в яких нині доводиться жити Україні.

ВідеоБоротьба з корупцією та нові санкції проти Росії: про що говорили на Ялтинському саміті в Києві

Президент у своєму виступі наголосив, що сподівається на продовження санкцій проти агресора та наполягає на відновленні територіальної цілісності держави, не розділяючи питання Криму і Донбасу. "Повторюю раз і назавжди: ми вже підставляли щоку. Підставляли так, що ледве живими лишилися. Жодного кроку, допоки російська сторона не пройде свою дистанцію по безпековому треку", - наголосив Порошенко. Присутні відреагували на його слова оплесками.

Гості з Європи практично одностайно підтримують Україну. Комісар із питань розширення ЄС Йоганнес Ган та екс-президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу говорили про надання безвізового режиму в жовтні практично як про доконаний факт. Окрім того, на YES обговорили такі питання, як неконтрольована міграція, міжнародний тероризм, вихід Великої Британії з ЄС, вибори в США та їхній вплив на Україну.

Торкнулися також і політичної ситуації в Туреччині. При цьому присутній урядовець знайшов нагоду наголосити, що офіційна Анкара продовжує однозначно підтримувати Україну в питанні приналежності Криму. "Наша позиція прозора: Крим – це територія України і Крим повинен інтегруватися в Україну", - заявив віце-прем'єр-міністр Туреччини Мехмет Шимшек.

Форум триватиме в суботу. Очікується, що на ньому виступлять прем'єр-міністр України Володимир Гройсман та генеральний прокурор Юрій Луценко. Присутні обговорять проблему корупції в Україні.

Кореспондент ТСН Олександр Шилко

Залиште свій коментар

Наступна публікація