Перший в історії розпуск Ради посеред інавгурації: як Зеленський розпускав парламент

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Позачергові вибори призначили на 21 липня.

Володимир Зеленський на інавгурації розпустив парламент, а згодом видав указ і призначив вибори на 21 липня. Те, що він розпустить Верховну Раду, було очевидно навіть до дня присяги. Депутати із тодішньої більшості Блоку Петра Порошенка та "Народного фронту" спробували виставити юридичний запобіжник і розпустили коаліцію за три дні до інавгурації. Утім, це президента не зупинило. Про історію розпуску Ради, у ТСН.19:30.

Перший в історії розпуск ради посеред інавгурації, каже політолог Володимир Фесенко, був одночасно і прогнозованим, і неочікуваним. "Вперше тему розпуску парламенту почала обговорювати десь в середині квітня", - сказав він.

ВідеоВибори до Ради: історія розпуску та загрози для кампанії

Старт виборчих перегонів ТСН зустріла в особливому форматі. У прямому ефірі журналісти ТСН - біля Центральної виборчої комісії та в парламенті - розповіли про історію питання нової Ради, календарний план виборів та підготовку ЦВК.  

Вибори до Ради: історія розпуску та загрози для кампанії

Глава Президентської адміністрації Андрій Богдан каже, до останнього моменту не було чіткого рішення про розпуск. У самій Раді цими словами захотіли скористатись. Спочатку нардепи довго не могли призначити дату інавгурації. Новообраний президент закликав їх проголосувати за це рішення і призначити її на 19 травня.

Депутати не послухали і призначили інавгурацію на 20 травня. Саме таке ставлення, каже Богдан, зіграло ключову роль:" Звичайно це неконструктивна рада. І її діяльність, її думки підштовхнули нас до того, що її треба розпускати.

Політолог Володимир Фесенко каже, що більшість нардепів уже були готовими до перевиборів. "З'явились новини, що лідери фракцій домовилися між собою, що треба йти на вибори. Саме тому погодилися на інавгурацію 20 травня, щоб у нового Президента був час на розпуск". 

Утім, була політсила, яку таке рішення не влаштовувало. "Народний фронт» заявив, що виходить із коаліції. Але так само швидко юристи знаходять іншу причину, чому раду можна розпускати. "Є й інша позиція. Щодо відсутності коаліції, починаючи з 2016 року. Є рішення судів", - каже Фесенко.

У день інавгурації Володимир Зеленський таки оголосив про дочасні вибори. Наступного дня мав консультації із депутатами на Банковій. Лідери фракцій нібито погодилися на розпуск і навіть на зміни виборчого законодавства. Утім, наступного дня все змінилося.

На голосуванні Рада завалила всі правки у виборче законодавство, а також заявила про звернення до Конституційного Суду про незаконність указу Президента.

Кореспондент ТСН Олександр Романюк.

Залиште свій коментар

Вибір редакції