Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Під брендом децентралізації Україна отримає новий територіальний устрій

Верховна Рада зробила крок до скасування областей.

Якщо схвалені в першому читанні зміни до Конституції наберуть у другому 300 голосів депутатів ВР, то в Україні зміниться адміністративно-територіальний устрій. Дотепер державу складали Автономна Республіка Крим, області, райони, міста і села, але невдовзі це може суттєво змінитися, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Україна, згідно запропонованого та проголосованого варіанту змін, складатиметься з громад, районів і регіонів. Декілька громад становитимуть район, декілька районів – регіон. Назви областей прибирають.

Місцеві державні адміністрації планують ліквідувати. Замість них запрацюють рада громади і виконавчі органи місцевого самоврядування.

В регіонах і районах України з'явиться інститут префекта – представника центральної влади. Префекта призначає і звільняє з посади за поданням Кабінету міністрів президент України.

Префект здійснює нагляд за додержанням Конституції та законів України органами місцевого самоврядування, координує діяльність територіальних органів виконавчої влади, забезпечує виконання державних програм.

Статус окупованих на Донбасі територій визначається окремим законом.

Експерти розповіли, що означають конституційні зміни щодо децентралізації в Україні. У своїх оцінках політики і спеціалісти розділились на два табори.

Відео При новій Конституції зміниться адміністративно-територіальний устрій держави

Залиште свій коментар

Вибір редакції