Під час наради з Порошенком було вирішено видати атестат на е-декларування до 31 серпня - ЗМІ

Про це повідомила глава Нацагентства з питань запобігання корупції, однак за декілька хвилин видалила своє повідомлення.

Учасники термінової наради щодо вирішення проблеми з е-декларуванням, проведеної президентом Петром Порошенком, домовилися щодо термінового оформлення атестата відповідності.

Про це написала на Facebook глава Нацагентства з питань запобігання корупції Наталія Корчак, однак за декілька хвилин видалила своє повідомлення. Його текст наводить Європейська правда.

"До 31 серпня Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації у співпраці з Програмою розвитку ООН повинна доопрацювати перші три модулі програмного забезпечення (системи електронного декларування). Держспецзв'язку належить усунути недоліки, допущені компанією-розробником програмного забезпечення, і видати до 31 серпня Атестат відповідності комплексної системи захисту інформації Єдиного державного реєстру декларацій", - йшлося у дописі посадовця.

Повідомлялося, що це рішення ухвалено "під час робочої наради у президента України Петра Порошенка з питань запуску системи електронного декларування".

В ЄС розчаровані зволіканням з повноцінною роботою електронного декларування

Зрив повноцінної роботи електронного декларування - це суто технічна проблема, і вона на сумлінні розробників програмного забезпечення - заяву такого змісту розповсюдив офіс Олександра Турчинова. Радбезі запевняють: Турчинов не тиснув на Державну службу спецзв'язку, яка відмовилась сертифікувати систему. У Програмі розвитку ООН рішуче стали на бік розробників.

За даними повідомлення, винною у виникненні проблем оголошено компанію-розробника, ООО "Міранда".

З повідомлення можна зробити висновок, що допрацювання буде відбуватися без участі розробника ПО.

"Учасники наради були одностайні в тому, що в умовах, коли компанія-підрядник несумлінно виконала свої зобов'язання, ДССЗЗІ як державний орган не має іншого варіанту дій, крім як взяти ініціативу і відповідальність та забезпечити сертифікований старт системи", - йшлося у повідомленні.

Розробку модулів системи для комунікації з іншими базами даних заплановано виконати коштом державного бюджету без залучення "Міранди".

"Міністр фінансів Олександр Данилюк заявив про готовність ініціювати оперативне рішення щодо фінансування робіт із забезпечення четвертого та п'ятого модулів системи електронного декларування. Роботу над цими модулями ДССЗЗІ має виконати самостійно в стислі терміни", - зазначалося у повідомленні.

Не виключено, що підставою для видалення заяви стало те, що повідомити таку важливу новину має особисто президент.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: