Під час привітання України з наближенням до безвізового режиму розчулений єврокомісар зірвав оплески

Україна виконала всі критерії, встановлені в плані дій по візовій лібералізації. 

Єврокомісія нарешті оприлюднила звіт і рекомендувала безвізовий режим для українців. Щоправда, за наявності біометричного паспорта. Отже, наступним кроком до безвізового режиму має стати розгляд цих пропозицій Радою ЄС, ідеться в сюжеті ТСН.19:30

Як повідомляє з Брюсселю кореспондент ТСН Наталя Фібріг, доповідь Єврокомісії почалася з того, що діалог по безвізовому режиму з ЄС Україна розпочала у 2008 році. Тоді президент Віктор Ющенко обіцяв українцям вільну дорогу в Європу. Однак переговори тривали довго і зайшли в глухий кут разом із непідписанням Угоди про асоціацію. Після Майдану діалог здавалося значно пришвидшився. 

Оприлюднили звіт пообіді, а потім ще й оголосили про прес-конференцію відповідального єврокомісара. Єврокомісар ЄС з міграції, внутрішніх справ і громадянства Дімітріс Аврамопулос сказав, що Україна виконала всі критерії, встановлені в плані дій по візовій лібералізації. Він привітав Україну, Грузію та Косово з проходженням важливого етапу і навіть зірвав оплески. Здається, єврокомісар сам дещо розчулився. 

У свою чергу, канцлер ФРН Ангела Меркель вважає, що міграційна криза, з якою зараз зіткнувся Євросоюз і особливо Німеччина, не стане на заваді безвізовому режиму України та Євросоюзу. 

Коли українці зможуть подорожувати Європою без віз

Європа рекомендувала безвізовий режим для українців, щоправда, за наявності біометричного паспорта. Подальші етапи затвердження безвізового режиму України і ЄС такі. В першій половині 2016 року Єврокомісія подасть пропозиції для законодавчих змін Раді Європейського Союзу. І країни ЄС розглянуть це на одному із своїх наступних засідань. Після Ради ЄС за візову лібералізацію має проголосувати Європарламент. Експерти припускають, що це станеться не раніше серпня 2016 року.

Подальші етапи затвердження безвізового режиму України і ЄС наступні. В першій половині 2016 року Єврокомісія подасть пропозиції для законодавчих змін Раді ЄС. І країни ЄС розглянуть це на одному із своїх наступних засідань. Після Ради ЄС за візову лібералізацію має проголосувати Європарламент. Ця процедура може зайняти від трьох до семи місяців, сказав єврокомісар. І тільки після цього вже можна буде їздити в Європу без віз.

Експерти припускають, що це станеться не раніше серпня 2016 року.  Це звичайний етап у набутті безвізового режиму, однак, імовірно, найважливіший етап, який наближає Європу до всіх українців. 

Раніше президент України Петро Порошенко заявив, що безвізовий режим з ЄС стане реальним уже в 2016 році.

Кореспондент ТСН Наталія Фібріг

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: