Під час привітання України з наближенням до безвізового режиму розчулений єврокомісар зірвав оплески

Україна виконала всі критерії, встановлені в плані дій по візовій лібералізації. 

Єврокомісія нарешті оприлюднила звіт і рекомендувала безвізовий режим для українців. Щоправда, за наявності біометричного паспорта. Отже, наступним кроком до безвізового режиму має стати розгляд цих пропозицій Радою ЄС, ідеться в сюжеті ТСН.19:30

Як повідомляє з Брюсселю кореспондент ТСН Наталя Фібріг, доповідь Єврокомісії почалася з того, що діалог по безвізовому режиму з ЄС Україна розпочала у 2008 році. Тоді президент Віктор Ющенко обіцяв українцям вільну дорогу в Європу. Однак переговори тривали довго і зайшли в глухий кут разом із непідписанням Угоди про асоціацію. Після Майдану діалог здавалося значно пришвидшився. 

Оприлюднили звіт пообіді, а потім ще й оголосили про прес-конференцію відповідального єврокомісара. Єврокомісар ЄС з міграції, внутрішніх справ і громадянства Дімітріс Аврамопулос сказав, що Україна виконала всі критерії, встановлені в плані дій по візовій лібералізації. Він привітав Україну, Грузію та Косово з проходженням важливого етапу і навіть зірвав оплески. Здається, єврокомісар сам дещо розчулився. 

У свою чергу, канцлер ФРН Ангела Меркель вважає, що міграційна криза, з якою зараз зіткнувся Євросоюз і особливо Німеччина, не стане на заваді безвізовому режиму України та Євросоюзу. 

ВідеоКоли українці зможуть подорожувати Європою без віз

Подальші етапи затвердження безвізового режиму України і ЄС наступні. В першій половині 2016 року Єврокомісія подасть пропозиції для законодавчих змін Раді ЄС. І країни ЄС розглянуть це на одному із своїх наступних засідань. Після Ради ЄС за візову лібералізацію має проголосувати Європарламент. Ця процедура може зайняти від трьох до семи місяців, сказав єврокомісар. І тільки після цього вже можна буде їздити в Європу без віз.

Експерти припускають, що це станеться не раніше серпня 2016 року.  Це звичайний етап у набутті безвізового режиму, однак, імовірно, найважливіший етап, який наближає Європу до всіх українців. 

Раніше президент України Петро Порошенко заявив, що безвізовий режим з ЄС стане реальним уже в 2016 році.

Кореспондент ТСН Наталія Фібріг

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: