Під час розстрілів на Майдані Янукович регулярно телефонував російським силовикам

Прокурор ГПУ підтверджує російських слід у вбивствах "євромайданівців".

Екс-президент Віктор Янукович під час масових вбивств на Майдані 18-20 лютого 2014 року регулярно зв'язувався по телефону з тими самими номерами російських операторів зв'язку. І користувачі цих номерів мають відношення до російських силових структур.

Про це в інтерв'ю Радіо Свобода заявив прокурор відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженняї слідчого управління спеціальних розслідувань ГПУ Олексій Донський.

"Через контакти Януковича і Азарова ми зафіксували "участь" одних і тих же користувачів мобільних телефонів російських операторів зв'язку. Інакше кажучи, визначальні події сценарію, які відбувалися після початку вбивств 18 лютого, контекстно узгоджуються з цими телефонними дзвінками. Виходячи з того, що ми встановили, ці користувачі мають відношення до російських силових структур", - повідомив Донський.

Прокурор ГПУ зазначив, що група даних російських номерів вперше з'являється в контактах з абонентами українських операторів саме 18 лютого і активно зв'язуються з Януковичем і його охороною безпосередньо під час вбивств 20 лютого.

"Слід зазначити, що деякі з них і надалі, 22-23 лютого, знаходилися на території Донецької області і синхронно контактували з охороною Януковича і з одним з високопоставлених чиновників Збройних сил Російської Федерації. Ім'я останнього встановлено, але назвати його не можу", - сказав Олексій Донський.

Прокурор зазначив, що ГПУ поки не знає, кому належить більшість номерів, з яких телефонували Януковичу, тому не може їм висунути офіційних підозр.

"Зі зрозумілих причин ми не можемо направити в Росію клопотання з проханням повідомити власників цих номерів. Тому повинні їх встановлювати власними силами, що вимагає часу", - сказав Донський.

Нагадаємо, 21 січня 2015 року Інтерпол оголосив у міжнародний розшук екс-президента Віктора Януковича і його соратників. Тоді Разом з Януковичем у розшук по лінії Інтерполу оголосили екс-прем'єра Миколу Азарова, сина Януковича Олександра, екс-главу МОЗу Раїсу Богатирьову, екс-міністра фінансів Юрія Колобова та екс-керівника Укртелекому Георгія Дзекона.

21 липня в українському бюро Інтерполу заявили, що доступ до інформації про розшук екс-президента України Віктора Януковича тимчасово призупинений.

18 листопада начальник управління спеціальних розслідувань Головного слідчого управління Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк заявив, що Інтерпол не оголошує у розшук Януковича та його наближених осіб, причетних до розстрілів на Євромайдані, називаючи таке переслідування "політично вмотивованим".

ВідеоСправи Майдану проти високопосадовців повністю заблоковані

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: