Під час щорічного звернення в Раді Порошенко згадав економічне зростання, безвіз та "хижу орду"

Президент звернувся до парламенту зі щорічним посланням.

Україна вже вибралася із глибокої, смертельно небезпечної економічної та політичної прірви, але над нею нависає "хижа орда".

Про це під час щорічного звернення у Верховній Раді сказав президент України Петро Порошенко, маючи на увазі під "хижою ордою" Росії. Про це пише УНІАН.

"Ми з вами вибралися із глибокої, смертельно небезпечної прірви – це є наше очевидне досягнення. Ясно й чітко бачимо далеку поки що вершину, яку маємо підкорити, – це наша велика мета. Та ми все ще близько до урвища, можемо схибити і оступитися. Один лише неправильний крок - і ми знову вниз… Це – наш головний ризик. Із-за перевалу над нами нависає хижа орда – це небезпечна і довготривала загроза", - сказав глава держави.

Президент наголосив, що Угода про асоціацію і безвіз із Євросоюзом свідчать про зміну геополітичних та цивілізаційних координат України. Він нагадав, що днями набрала чинності ця Угода.

"Завдяки тому, що Євросоюз ще позаминулого року погодився на тимчасове її застосування, ми вже можемо тішитися такими попередніми її підсумками, як зростання нашого експорту до Євросоюзу", - заявив Порошенко.

У першому півріччі зростання відбулося майже на 23%. Частка ЄС у зовнішній торгівлі України становить 40%. А від 2012 року вона зросла на 10%.

"Це свідчить про початок процесу інтеграції української економіки до ринку Євросоюзу. А разом з безвізом - про зміну наших геополітичних та цивілізаційних координат. Запровадження безвізових поїздок – головний підсумок трирічної спільної реформаторської роботи всіх гілок влади і суспільства", - наголосив президент.

Порошенко також розповів про виклики для України.

Залиште свій коментар