Під КСУ вимагають скасування скандального закону Ківалова-Колесніченка

Визнання закону неконституційним відкладають роками. 

Сьогодні, 17 листопада, під будівлею Конституційного суду у Києві влаштували мітинг із вимогою скасувати скандальний закон "Про засади мовної політики" авторства Сергія Ківалова та Вадима Колесніченка.

Нардеп Ганна Гопко, яка була серед мітингувальників під КСУ, наголосила, що суд штучним способом протягом двох років не розглядає подання 57 нардепів про визнання вказаного закону неконституційним.

На думку парламентаря, закон Ківалова-Колесніченка заохочує русифікацію і знищує систему державного захисту і підтримку української мови.

"Зараз, під час військової агресії з боку Росії дія цього закону фактично є відкритими дверима для "русского міра", які було відкрито антиукраїнськими політиками ще у 2012 році, і досі не закрито. Адже прийняте Верховною Радою ще у 2014 році рішення про скасування цього злочинного закону не було підписане в.о. президента України Олесандром Турчиновим і досі не набуло чинності", - йдеться у повідомленні Гопко.

За словами політика, ухваленого парламентом закону про впровадження квот на українські пісні в ефірі радіостанцій недостатньо для надійного захисту від русифікації.

"По-перше, закон Ківалова-Колесніченка має бути скасований. По-друге, Україні потрібен новий сучасний мовний закон на європейських засадах, який гарантував би розвиток і потужний захист державній мові "на всій території України в усіх сферах суспільного життя", як це визначено статтею 10 Конституції України", - додала Гопко.

Нагадаємо, закон Ківалова-Колесніченка був ухвалений Верховною Радою в порушення регламенту 3 липня 2012 року.

23 лютого 2014 року Верховна Рада України скасувала цей закон, але тодішній виконувач обов'язків президента Олександр Турчинов заявив, що не підписуватиме рішення парламенту до ухвалення нового закону.

Скандальний Закон встановлює, що державною мовою є українська мова, але істотно розширює використання регіональних мов та містить неоднозначне визначення терміну "рідна мова". 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: