Підготовка до зустрічі в "нормандському форматі" та транзит газу. Зеленський телефоном переговорив із Меркель

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Меркель підтримала розведення сил і засобів у Золотому.

Президент України Володимир Зеленський провів телефонні переговори із канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель. Основні теми розмови - вирішення ситуації на Донбасі та транзит російського газу.

"Лідери держав обговорили підготовку до зустрічі у "нормандському форматі". Президент України поінформував про безпекову ситуацію на Донбасі, відзначивши важливість позиції ФРН на підтримку нашої країни. Ангела Меркель висловила підтримку зусиль України, спрямованих на встановлення миру на Донбасі, та привітала прогрес, досягнутий у питанні розведення сил і засобів у Золотому. Обговорювалися перспективи розведення поблизу Петрівського – після закінчення семи днів тиші", - ідеться в повідомленні пресслужби глави держави.

Зеленський і Меркель також обговорили питання транзиту російського газу територією України після 2019 року. Адже нинішній контракт закінчується наприкінці року, а новий ще не підписали. Нині тривають переговори. Останні з них - тристоронні за участю України, Росії та Єврокомісії - відбулися 28 жовтня в Брюсселі.

"Співрозмовники погодилися з необхідністю посилення взаємодії в цьому напрямі", - зазначила пресслужба про розмову Зеленського з Меркель.

Раніше керівник "Нафтогазу України" Андрій Коболєв розповів, чим Росія намагається "купити" Європу заради добудови газопроводу в обхід України. У ЄС розчаровані раундом тристоронніх переговорів про транзит газу.

Відео Меркель та Макрон привітали прогрес у Мінських перемовинах

"Ми вітаємо позитивні зрушення в реалізації Мінських угод і з нетерпінням чекаємо наступної зустрічі в "нормандському форматі" в Парижі, яка повинна домогтися прогресу у врегулюванні конфлікту на Сході України". Водночас у заяві Франція та Німеччина наголосили, що анексію Криму і далі вважатимуть незаконною.  

Меркель та Макрон привітали прогрес у Мінських перемовинах

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції