Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Підготуватися і чекати: міністр оборони Естонії дав поради Україні та Грузії щодо вступу в НАТО

На думку чиновника, зараз його країна мала би проблеми з набуттям членства в Альянсі.

Україна та Грузія мають готуватися до членства в НАТО і чекати слушного моменту, аби оформити його. Про це заявив міністр оборони Естонії Юрі Луйк.

"Я говорив своїм грузинським і українським колегам, що ніколи не потрібно здаватися. Кращий приклад – членство Балтійських країн. Його вважали дивом, але, тим не менше, це сталося", - сказав посадовець. За його словами, Естонія пішла саме таким шляхом, і використала мить потепління стосунків між США і РФ та єдність світових лідерів унаслідок терористичної атаки на США 11 вересня 2001 року. "Ми були готові діяти при першій можливості. Якби ці дебати пройшли через рік, їх отруїли б розбіжності, пов'язані з війною в Іраку", - вважає міністр.

За словами естонця, він ніколи не чув заяв, щоб прийняття Балтійських країн в НАТО якимось чином означало б, що в Альянс не можуть бути прийняті Грузія і Україна. "Наша історія – хороша. Вона показує, що можна побудувати систему стримування і вона буде працювати. У Грузії і України не було стримування", - сказав Луйк і додав, що зараз Естонія не змогла б так легко увійти в НАТО, якби перебувала поза блоком. "Швидше за все, у нас в такому випадку були б проблеми", - зізнався він.

ВідеоПарламентська асамблея НАТО підтримала українські амбіції щодо вступу в Альянс

На підсумковій весняній сесії у Варшаві парламентарі звернулися із закликом до усіх членів військового об’єднання продемонструвати єдність та довести, що досі готові дати відсіч новим загрозам. Серед головних небезпек учасники зібрання назвали Росію та тероризм. Серед заяв також пролунав заклик підтримати прагнення України та Грузії на вступ до НАТО.

Парламентська асамблея НАТО підтримала українські амбіції щодо вступу в Альянс

Залиште свій коментар

Вибір редакції