Підозри в корупції та битва поліграфів: розповідаємо у коміксі головне про скандал в "Слузі народу"

Переказуємо скандал у "Слузі народу" максимально коротко.

Соцмережі захопила нова нейромережа Bubble Face, яка перетворює фотографії на комікси. Ідея нейромережі належить творцям коміксів Bubble. Ілюстрації подекуди виходять дуже влучними. Нам сподобалося, як нейромережа обробляє фото, тож ми вирішили зробити власний комікс. Цього тижня парламентську більшість у Верховній Раді струсонув перший серйозний скандал — керівництво фракції "Слуга народу" запідозрило, що за ухвалення рішень на фінансовому комітеті Ради деякі депутати начебто взяли гроші. Переказуємо історію максимально коротко у коміксах.

Корупційний скандал, комікс_3
Давид Арахамія

Що трапилося?

Причина конфлікту криється у голосуванні на засіданні комітету 18 жовтня. Депутати розглядали законопроєкт 2047-д, що має на меті ліквідувати автоматизовані електронні майданчики, які є посередниками між оцінювачами майна та базою Фонду держмайна.

Корупційний скандал, комікс_8
Антон Яценко
Корупційний скандал, комікс_9
Антон Яценко

З’явились такі майданчики 2018 року як поправка до бюджету. Причиною цього було намагання побороти свідоме заниження оціночної вартості об’єктів. Таких майданчиків наразі є чотири, і всі вони, за даними журналістських розслідувань, пов’язані із нардепом Антоном Яценком.

Депутати від "Слуги народу" вирішили цю схему скасувати і зареєстрували законопроєкт 2047. Він лише скасовує ці майданчики. Згодом група інших депутатів від цієї ж фракції зареєструвала альтернативний законопроєкт 2047-1, який навпаки, — ще більше закріплює діяльність автоматизованих майданчиків.

Через кілька днів журналісти почали повідомляти, що за це голосування деякі депутати від президентської фракції отримали хабарі у 30 тисяч доларів. Скандал вийшов у публічну площину і дійшов навіть до президента Володимира Зеленського, який закликав усіх членів комітету пройти детектор брехні.

Корупційний скандал, комікс_11
Володимир Зеленський

Скандальний законопроєкт

Першим про ситуацію в комітеті розповів його голова Данило Гетманцев. Він назвав голосування депутатів "помилкою". Згодом це підтвердив і лідер фракції "Слуги народу" Давид Арахамія.

Корупційний скандал, комікс_6
Давид Арахамія

"Коли трапилося засідання комітету, то почалися взаємні звинувачення. Хтось каже, ви працювали на оцінювачів і ви лобіювали цей закон. Хтось каже, а ви ці майданчики хотіли зберегти. А хтось, як пан [Олекнсадр] Дубінський каже, що треба і на цих майданчиках, і СЕТАМ, і АРМА, і "Прозоро" навести лад, за два тижні ми новий законопроєкт підготуємо. Почалося багато звинувачень один на одного", — зазначив Арахамія.  

Потім скандал вийшов у публічну площину і нардепи влаштували розбірки у Facebook. У коментарях до публікації нардепа Дубінського Арахамія зазначив, що знає про "непрямі факти" хабарництва депутатів. Він також запропонував Дубінському разом пройти поліграф. Згодом Дубінський підтвердив, що проходитиме детектор брехні.

Битва поліграфів

Першим поліграф пройшов нардеп від "Слуги народу" Олександр Дубінський, слідом за ним депутатка Ольга Василевська-Смаглюк. 24 жовтня свідчення дав голова фракції Давид Арахамія.

Корупційний скандал, комікс_21
Давид Арахамія
Корупційний скандал, комікс_14
Давид Арахамія
Корупційний скандал, комікс_16
Олександр Дубінський
Корупційний скандал, комікс_17
Олександр Дубінський
Корупційний скандал, комікс_20
Олександр Дубінський
Корупційний скандал_25
Ольга Василевська-Смаглюк

Представник Всеукраїнської асоціації поліграфологів у Києві Ігор Іщук зазначив, що результати проходження детектора брехні Дубінським не можуть бути достовірними, оскільки дослідження відбувалося з грубими порушеннями правил подібних тестів.

В СБУ та МВС вже засудили публічне проходження нардепами поліграфа, мовляв, процедура не має бути публічною, оскільки процес є делікатним, а публічність нівелює результати.

Тож решта нардепів від фракції "Слуга народу", які входять до фінансового комітету Верховної Ради і щодо яких були підозри, пройдуть поліграф у закритому режимі.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура вже відкрила кримінальне провадження через можливу корупцію серед нардепів.

Відео Корупційний скандал: депутати від "Слуги народу" Арахамія та Дубінський проходять поліграф

Між однопартійцями розгорівся скандал після звинувачень окремих слуг народу в отриманні хабарів за голосування на комітеті. На місці випробувань правдивості депутатів перебуває журналіст ТСН.  

Корупційний скандал: депутати від "Слуги народу" Арахамія та Дубінський проходять поліграф

 

Залиште свій коментар