"Підстави відсутні". Зеленський пояснив, чому не може відправити Авакова у відставку

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Підстави відсутні". Зеленський пояснив, чому не може відправити Авакова у відставку

УНІАН

Президент відповів на петицію щодо відсторонення від посади міністра внутрішніх справ.

На сайті президента України Володимира Зеленського з'явилася відповідь на петицію про негайне відсторонення від виконання службових обов'язків з подальшим звільненням з посади міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, яка набрала понад 25 тисяч підписів ввечері 5 червня.

"Згідно з Конституцією України, державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову. Органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України (стаття 6). Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (стаття 19)", - написав глава держави.

Також Зеленський зазначив, що відсторонення конкретної службової особи від посади як захід забезпечення кримінального провадження застосовується на умовах і в порядку, визначених Кримінальним процесуальним кодексом України.

"Звільнення з посади міністра внутрішніх справ України, згідно з Конституцією України, здійснюється за поданням прем’єр-міністра України та належить до повноважень Верховної Ради України. Відповідно до вимог Закону України "Про Кабінет Міністрів України" член Кабінету Міністрів України може бути звільнений з посади Верховною Радою України шляхом прийняття відставки члена Кабінету Міністрів України за поданою ним заявою про відставку, за поданням прем’єр-міністра України та за власною ініціативою", - додав він, зауваживши, що відсторонення від посади та/або звільнення з посад службових осіб президентом України можливе стосовно тих осіб, які призначаються главою держави.

У зв’язку з цим Зеленський пояснив, що нині законодавчо визначені підстави для участі президента у відстороненні від посади та ухваленні рішення щодо звільнення з посади міністра внутрішніх справ України відсутні.

"Дякую усім, хто підтримав електронну петицію, за висловлену громадянську позицію та, сподіваюсь, на однакове зі мною розуміння конституційного обов’язку кожного неухильно додержуватися Конституції України та законів України", - резюмував він.

Нагадаємо, люди почали активно підписувати петицію після трагедії у Переяславі-Хмельницькому, де 31 травня двоє п'яних поліцейських вирішили розважитися й постріляти в бляшанки. За збігом обставин під кулю потрапив 5-річний Кирило Тлявов. Хлопця доправили до лікарні в Києві.

1 червня слідчі Державного бюро розслідувань відкрили кримінальне провадження. 2 червня поліцейським оголосили підозри - ДБР пом’якшило категорію злочину.

Через кілька днів, 3 червня, стало відомо про смерть хлопця в лікарні. Прокуратура перекваліфікувала справу. Тепер правоохоронцям загрожує ув'язнення від 10 до 15 років або ж довічне ув'язнення.

Звістка про "розваги" правоохоронців та смерть дитини збурила суспільство. Увечері 3 червня під стінами МВС люди організували акцію. Після цього стало відомо про відсторонення керівництва районної та обласної поліції.

Наступна публікація