Підвищення "мінімалки" до 5 тисяч: в Офісі президента анонсували внесення змін до держбюджету у серпні

Підвищення "мінімалки" до 5 тисяч: в Офісі президента анонсували внесення змін до держбюджету у серпні

Сьогодні до Ради Зеленський має подати відповідний законопроєкт.

Наприкінці серпня може відбутися позачергове засідання Верховної ради України, на якій парламентарі розглянуть законопроєкт щодо підвищення мінімальної зарплати до 5 тисяч гривень. Очікується, що відповідний документ 6 серпня президент Володимир Зеленський внесе Ради.

Про це розповіла заступниця очільника Офісу президента Юлія Ковалів, пише "Інтерфакс-Україна".

"Сьогодні ( 6 серпня - ред.) президент внесе до Верховної Ради законопроєкт, яким передбачено вже від 1 вересня підвищення мінімальної зарплати до 5 тисяч грн. Це перший крок, щоб поліпшити соціально-економічні гарантії працівникам України", - сказала Ковалів.

Вона також нагадала, що схвалений урядом минулого тижня макропрогноз передбачає підвищення мінімальної зарплати в 2021 році в два етапи - до 6 000 і 6 500 гривень.

"Відповідно, на цій базі буде плануватися бюджет на 2021 рік, який буде поданий до парламенту 15 вересня цього року. Це один важливий законопроєкт, який сьогодні повинен внести президент. І ми очікуємо, що парламент до кінця серпня, напевно, на позачерговій сесії, яка буде скликана для розгляду цього закону ... буде скликана, очікуємо, в кінці серпня ", - заявила Ковалів.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський доручив уряду підвищити рівень мінімальної заробітної плати в Україні. Від 1 вересня 2020 року мінімальну зарплату планують підвищити до 5 тисяч гривень. Після цього уряд здійснить ще два перерахунки - взимку і влітку 2021 року. 

Відео Урядовці спрогнозували мінімальну зарплату українців у 2021 році

6250 гривень - саме таку мінімальну зарплатню прогнозують урядовці на 2021 рік. На засіданні Кабінету міністрів сьогодні заклали прогноз до 2023 року. Відтак, мінімальну зарплатню у 2022 році очікують на рівні 6700 гривень, а в 2023 році - ще на пів тисячі більше. За прогнозами, середньорічний курс гривні становитиме 29 гривень 10 копійок за долар. Також урядовці підтримали постанову про заміну "пакунка малюка", який видавали породіллям, на гроші. Відтак, при народжені малюка видаватимуть спеціальні соціальні картки з 5 тисячами гривень, які можна буде витрачати лише на закупівлю дитячих товарів.  

Урядовці спрогнозували мінімальну зарплату українців у 2021 році

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин