Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Після бійок та штовханини депутати нарешті взялися за розгляд земельного законопроєкту

Засідання подовжили до 19:30.

6 лютого у Верховній Раді після низки сутичок та кількох перерв депутати взялася за розгляд законопроєкту про ринок землі у другому читанні.

Згодом голова Верховної Ради України Дмитро Разумков закликав народних депутатів дотримуватися домовленостей і Регламенту. За його словами, сьогодні ”багато хто” штовхає депутатів на те, аби в парламенті ”знову була бійка, кров”.

”Якщо ми говоримо про те, що ми про щось домовляємося, і це дійсно цінно, коли всі фракції сідають за стіл і домовляються, і досягають якогось консенсусу, коли ми домовляємося про те, що у нас буде засідання до 20.00, тому що ми витратили деякий час для того, щоб узгодити спільну позицію, то, мабуть, це треба робити”, - сказав Разумков.

Також він зазначив, що підготовка законопроєкту про ринок землі усе відбулося за законом і наразі сесійна зала має ухвалити рішення по ньому.

Потім Разумков передав ведення засідання парламенту першому віцеспікеру Руслану Стефанчуку. "Непарламентаризм - займати місце іншого, якщо воно не ваше сьогодні", - сказав спікер, натякаючи на депутатів "Батьківщини", зокрема її лідерку Юлію Тимошенко, які зайняли місця в президії парламенту та безпосередньо за нею.

Спікер зазначив, що необхідно повернутися до порядку денного і розглядати законопроєкт про ринок землі. "Оскільки ваш покірний слуга не може вести засідання Верховної Ради України, я передаю слово першому заступнику голови Верховної Ради України для ведення засідання Верховної Ради Руслану Стефанчуку", - сказав Разумков.

Вранці у Верховній Раді депутати від "Батьківщини" намагалися заблокувати президію. Їм на заваді стали провладні народні обранці, між ними почалася штурханина

Згодом віцеспікер Руслан Стефанчук виніс на голосування пропозицію подовжити засідання до 20:00. За проголосували 222 нардепи, яких не достатньо для ухвалення рішення. Після цього питання винесли на голосування повторно. Нардеп від "Батьківщини" Сергій Власенко кинувся до Стефанчука, однак його зупинили інші народні обранці. Сталася штовханина.

 Згодом пропозицію таки винесли на голосування вдруге. 226 нардепів проголосували за подовження засідання до 19:30.

Нагадаємо, парламент має намір сьогодні, 6 лютого, розглянути у другому читанні законопроєкт, що відкриє ринок землі. За словами лідера франкції "Слуга народу" Давида Арахамії, парламент готовий працювати і вночі задля ухвалення закону. "Хочемо проголосувати за голосування до вичерпання питання (закону щодо запровадження ринку сільськогосподарської землі в Україні - ред.). Це означає, що, фактично, скільки ми зможемо витерпіти, стільки і будемо сидіти… Будемо працювати всю ніч. Повинен цей парламент хоч одну ніч попрацювати, правильно?", - сказав політик.

Верховна Рада під час засідання 13 листопада ухвалила у першому читанні депутатський законопроєкт 2178-10, який запроваджуватиме ринок землі в Україні. За відповідне рішення проголосували 240 депутатів. Серед них 227 голосів дали депутати від "Слуги народу" та 13 позафракційних. 

Передбачається, що ринок землі запрацює від 1 жовтня 2020 року. Саме тоді буде скасований мораторій на відчуження земель сільськогосподарського призначення.

Законопроєкт також чітко внормовує перелік тих, хто може набувати права власності на землю - громадяни України, територіальні громади, держава, юридичні особи України та іноземні громадяни і особи без громадянства у разі набуття в порядку спадкування та обов’язком відчужити ділянку протягом року. 

Відео Депутати із президентської монобільшості готові підтримати закон про ринок землі  

Щоби мотивувати депутатів монобільшості підтримати продаж землі, до Верховної Ради прийшов Президент Володимир Зеленський. Чи вже взялись депутати за розгляд доленосного питання - дивіться у сюжеті.  

Депутати із президентської монобільшості готові підтримати закон про ринок землі  

Залиште свій коментар

Вибір редакції