Після люстрації звільнили 357 чиновників - частина з них уже судиться за повернення крісел

Дата публікації
Після люстрації звільнили 357 чиновників - частина з них уже судиться за повернення крісел

В Україні триває процес люстрації влади / gbgalsgallery.com

В Україні скоро запустять другу хвилю люстрації – перевірятимуть обласних чиновників, а потім - районних.

В Україні невдовзі розпочнеться друга хвиля люстрації влади. По закінченні перевірки урядників центральних органів виконавчої влади після свят візьмуться за чиновників обласного рівня. А потім - за посадовців райцентрів.

Під час першої хвилі очистки влади відсторонено понад триста управлінців найвищого рівня. Але чи реально люструвати тих, хто сприяв узурпації влади та розграбуванню країни, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

В одному із судів Києва у графіку судових слухань на дверях зали - як мінімум дві справи щодо поновлення на посаді. Звільнення по люстрації в один день оскаржують співробітники СБУ, прокуратури Київської області і два - Генпрокуратури.

Обласних чиновників після свят чекає люстрація

Обласних чиновників після свят чекає люстрація

"Підлягають звільненню територіальні і регіональні прокурори. Я не був ні тим, ні тим при Януковичу", - говорить колишній заступник генпрокурора Микола Голомша, який також потрапив під люстрацію.

До суду кинулися фактично всі, хто потрапляє під люстрацію. Кандидати на звільнення хочуть індивідуального підходу і рішення в суді оскаржують навіть ті, про кого в законі сказано досить чітко.

Самі судді пішли далі - звернулися до Конституційного суду, аби визнати закон про очищення влади антиконституційним. Люстрація, нібито, порушує гарантії незалежності суддів. Щоправда, майнової перевірки їм не уникнути. Судді ж наполягають: мільйонні подарунки в їхніх деклараціях - це просто презенти.

До реєстру люстрованих внесено 357 осіб. Але уникнути звільнення - елементарно, а заодно і стати героєм. Злі язики подейкують, що поміж чиновників неймовірні черги на поїздки до зони АТО. Скажімо, прокурор Дружківки Дмитро Сазоненко у звільненому від бойовиків Слов'янську пішов у кулеметники. Люстраційний закон передбачає збереження посади для мобілізованих. У військову покору Сазоненка входять не чергування на блокпостах, а масажі, спортзали, вечері в ресторанах. Командир частини Микола Залецький, куди прикомандирований прокурор, божиться, що статуту ніхто не порушує.

До так званих гастролерів є питання у люстраційного комітету. 70 душ - поміж них чиновники, прокурори і навіть замміністри - пройдуть додаткову перевірку вже як учасники АТО. Чи є у цьому списку прокурор Сазоненко - не відомо. А скільки тих, хто підпадав під люстрацію, але пішов з посади добровільно зі збереженням усіх вихідних виплат, підрахувати не можливо.

Люстраційний процес мають завершити за три роки. Венеціанська комісія рекомендувала підвести закон під європейські стандарти. Швидке очищення влади за прозорою процедурою не вийшло.

На очищення влади суспільство покладало неабиякі надії. Та через супротив та недосконалість люстраційних законів поки що реально перемагає народна люстрація - сміттєвими баками.

Кореспондент ТСН Валентина Доброта

Наступна публікація