Після реформи суддя Верховного суду отримуватиме 315 тисяч гривень

Чесним суддям планують встановити високі ставки та нові методи контролю за видатками.

Верховна Рада ухвалила президентський варіант судової реформи, мета якої – докорінно змінити наявну корумповану суддівську систему. Конституційні зміни набудуть чинності вже у вересні, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Колишній лідер "Правого сектору" Дмитро Ярош першим з'являється у сесійній залі парламенту. За півтора роки депутатства його бачили тут якихось кілька разів. Мобілізація оголошена в усіх групах і фракціях. На порядку денному – зміни до Конституції.

Профільний комітет засідає і затримує розгляд, коли спікер вже оголосив питання до розгляду. Доповідач з Адміністрації президента теж забігає до зали останньої миті.

Важливість моменту – у залі президент Петро Порошенко, уряд на чолі з Володимиром Гройсманом і навіть засмаглий та свіжий екс-прем'єр Арсеній Яценюк.

"Цей проект – не єдина, але головна умова початку докорінних змін у судовій системі. Тому зараз або ніколи. Прошу підтримати", - звернувся до депутатів заступник голови АП Олексій Філатов.

Він рапортує, що переатестація суддів уже іде повним ходом: близько 40% з них засвідчили свою некомпетентність і будуть звільнені. Але систему треба міняти глибше.

ВідеоВерховна Рада ухвалила президентський варіант судової реформи

Тепер в українських судах буде єдина судова практика, щоби громадяни не бігали з однією справою по різних судах, шукаючи, де їм винесуть найвигідніше рішення. Від Верховного суду залишиться сама назва, всіх суддів звільнять, а нових наберуть за конкурсом. Нових чесних суддів братимуть на високі зарплати – від 35 до 70 мінімальних окладів. Тобто ціна суддівської праці стартуватиме від 50 тисяч гривень. Плюс різноманітні надбавки.

"75 мінімальних зарплат – це оклад судді Верховного суду. Це 120 тисяч гривень. Додайте три надбавки - за вислугу років, за вчений ступінь і за роботу з таємними документами. Разом це 250 тисяч гривень. В Києві ще й регіональний коефіцієнт. Тобто всього 315 тисяч гривень", - підрахував нардеп Віктор Пинзеник.

Президент Петро Порошенко певен – ціна справедлива.

"Ми не така багата країна, яка здатна утримувати бідних корумпованих суддів і на низькі зарплати в конкурсі ніхто не братиме участь. Впевнений, що це рішення правильне", - заявив він.

За такі гроші доведеться звітувати. Судді та члени їхніх родин подаватимуть декларації. При чому невідповідність між задекларованими доходами і способом життя буде причиною для звільнення. Суддю не можна буде негайно притягнути до відповідальності лише за винесені ним рішення. А за будь-який інший злочин – якщо він, наприклад, скоїв ДТП чи взяв хабар – можна буде, як звичайного громадянина.

І хоча реформу проголосували конституційною більшістю, кілька фракцій її не підтримали. В "Самопомочі" заявили, що мають зауваження до окремих положень, і не мають – довіри до тих, хто реформу втілюватиме. "Немає волі режиму, який називається олігархічний", - упевнений нардеп Березюк.

Утрималися і радикали. "Нас не влаштовує те, що пропонує президент. Ми пропонували альтернативу – звільнення всіх до одного суддів і прокурорів", - заявив Ляшко.

Голосів усе одно вистачило. Тож попереду складний і тривалий процес змін у судовій вертикалі. Розпочнеться він, найпевніше, у середині вересня, коли конституційні зміни набудуть сили.

Також 2 червня Верховна Рада України ухвалила нову редакцію закону про судоустрій і статус суддів. За нього проголосував 281 депутат. Після цього була проголосована сама судова реформа - зміни до Конституції. Сайт Верховної Ради оприлюднив поіменне голосування за внесення змін до Конституції щодо правосуддя.

Кореспондент ТСН Ольга Кошеленко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: