Міністр енергетики США посприяв тому, що його друзі уклали в Україні вигідну газову угоду - АР

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У самій компанії, яка виграла конкурс на видобування газу, вважають, що все пройшло чесно.

Міністр енергетики США Рік Перрі нібито посприяв тому, що двоє його політичних прибічників змогли укласти вигідну угоду про видобування нафти і газу в Україні. Одного з них він нібито рекомендував українській владі як радника з енергетичних питань.

Про це пише Associated Press в своєму матеріалі. 

Як зазначається, Перрі спробував вплинути на енергетичну політику України у той час, коли новий уряд президента Володимира Зеленського прагнув отримати військову допомогу від Сполучених Штатів для захисту від російської агресії, а союзники президента Дональда Трампа нарощували зусилля, щоб змусити українців розслідувати справу його політичного опонента Джо Байдена.

Так, Україна підписала контракт з прибічниками Перрі трохи більше ніж за місяць після інавгурації Зеленського у травні, на якій був присутнім і міністр енергетики США. Стверджується, що на зустрічі під час цієї поїздки Перрі передав Зеленському список людей, яких він рекомендував як енергетичних консультантів. Одним з чотирьох імен був Майкл Блейзер – давній політичний покровитель Перрі.

За тиждень Блейзер і його партнер Алекс Кранберг подали заявку на видобування нафти і газу на ділянці Варвинська на Чернігівщині. Як пише АР із посиланням на отримані документи, їхня новостворена компанія "Юкрейн енерджі Л.Л.С." запропонували українському уряду на мільйони доларів менше, ніж їхній єдиний конкурент під час конкурсу. Втім все одно виграла 50-річний контракт – комісія вирішила, що у них більше технічних знань і потужніша фінансова підтримка.

Водночас речниця Перрі заявила, що міністр енергетики захищає енергетичну галузь США у всьому світі, зокрема в Україні. "Чого він не робив, так це не захищав ділові інтереси якоїсь особи або компанії", - сказали в Департаменті енергетики.

Офіс президент України Володимира Зеленського не надав коментарів. У своїй відповіді AP Блейзер також заперечує, що Перрі допоміг фірмі укласти газову угоду.

"Я вважаю, що розмови держсекретаря Перрі з українськими чиновниками, якщо вони справді були, не відіграли жодної ролі у виграші "Юкрейн енерджі", - заявив Блейзер. Він назвав процес конкурентним і прозорим. "Будемо сподіватися, він послужить прикладом того, як український енергетичний ринок може бути відкритий для нових інвестицій", - сказав він.

Як писав АР раніше, кілька американських бізнесменів, пов’язаних із президентом США Дональдом Трампом та його адвокатом Руді Джуліані, а також міністр енергетики США Рік Перрі намагались лобіювати в Україні зміну керівництва "Нафтогазу". Міністр енергетики Рік Перрі хотів ввести в раду директорів компанії кількох американців.

Залиште свій коментар

Вибір редакції