Після зустрічі з Трампом Порошенко вирушив до Пентагону і держсекретаря Тіллерсона

У Вашингтоні тривають переговори щодо партнерства США та України.

Президент України Петро Порошенко у Вашингтоні зустрівся із американським колегою Дональдом Трампом. Лідери двох країн обговорили конфлікт на сході України та подальший тиск на Росію, а також пообіцяли розширити співпрацю у безпековій сфері, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Зустріч президентів тривала близько двох годин. Порошенко охарактеризував її, як повноцінну, продуктивну і тривалу. Найбільшу увагу в Овальному кабінеті приділили питанням санкцій. "На сьогоднішній день Сполучені Штати Америки приймають додаткові санкції фактично кожного місяця, і я бачу позицію США, як надійного стратегічного партнера України. Сполучені Штати залишаються відданими мінським домовленостям, і ми детально обговорили кроки, які зараз будуть зроблені", - заявив український лідер.

ВідеоПорошенко і Трамп обговорили конфлікт на сході України та подальший тиск на Росію

За словами Порошенка, Трамп не планує відмовлятися від мінського формату пошуку рішення кризи на Донбасі, хоча раніше такі побоювання були через заяви держсекретаря США Рекса Тіллерсона. З ним Порошенко зустрінеться вже за кілька годин. "Сполучені Штати Америки є нашим партнером, ми дуже зацікавлені в залученні США до активного процесу. Сполучені Штати є країною-гарантом Будапештського меморандуму, і сьогоднішня зустріч підтверджує важливість України для США, і рішучу налаштованість на підтримку нашої держави", - заявив президент України.

Також на зустрічі в Овальному кабінеті, де окрім українського президента були присутні радник Дональда Трампа з національної безпеки Герберт Макмастер, віце-президент Майк Пенс, міністр закордонних справ Павло Клімкін і посол України в США Валерій Чалий, йшлося про посилення військово-технічної співпраці. Детальніше ці питання Порошенко вже в ці хвилини обговорює в Пентагоні з міністром оборони Сполучених Штатів. Сторони говорили також про взаємодію в енергетичній сфері, зокрема постачання в Україну американського вугілля з Пенсильванії.

Кореспондент ТСН Наталка Пісня

Залиште свій коментар