Перейти до змісту
Питання історичної пам’яті між Україною та Польщею знято повністю - Зеленський

За словами Зеленського, політики "не повинні вирішувати питання історичної пам’яті".

Питання історичної пам’яті між Україною та Польщею знято повністю, а тому жодних суперечок між країнами в майбутньому бути не повинно.

Про це український президент Володимир Зеленський заявив під час спільного з очільником Польщі Анджеєм Дудою інтерв'ю, пише сайт Офісу президента.

За словами Зеленского, питання історичної пам’яті повинні вирішувати історики, професіонали, а не політики.

"Ми повинні бути реалістами, без сентиментів. На нашому рівні ми домовилися, що пройдемо всі ці питання, тому що ми живемо поруч, ми сусіди й будемо сусідами назавжди", - наголосив він.

Як повідомлялося, президенти України та Польщі Зеленський і Дуда виступили зі спільною заявою, яку було підписано 12 жовтня за підсумками зустрічі голів держав у Києві. Головні тези можна прочитати за посиланням.

Нагадаємо, що поміж Польщею та Україною точиться застарілий конфлікт пам'яті. У його фундаменті лежать події, які в Польщі окреслюють як "Волинська різанина", а в Україні - "Волинська трагедія".

Причини, перебіг, кількість жертв і, як бачимо, навіть назви цих подій є предметом як академічних, так і політичних дискусій. 

Питання спільної історичної пам’яті у двосторонніх відносинах України і Польщі гостро постало після знищення навесні 2017 року пам'ятника воїнам УПА в польських Грушовичах. Тоді Київ ввів мораторій на пошук і ексгумацію польських поховань в Україні. Спірне питання залишалося заблокованим аж до першої зустрічі Зеленського й Дуди минулого року у Варшаві. 

Відео Президенти України і Польщі підписали спільну політичну заяву і вирушають до Одеси

У краватках, масках і без рукостискань. До України з триденним офіційним візитом прибув президент Польщі Анджей Дуда. На ґанку Маріїнського палацу польського лідера з дружиною зустрічало президентське подружжя Зеленських. Дуда назвав візит особливо важливим у період пандемії, оскільки багато господарських секторів залежать від налагодження ще кращого міжнародного співробітництва та прийняття конкретних рішень. Сьогодні Дуда зустрічається з першими особами України. Політичні переговори присвячені двосторонньому співробітництву, НАТО, а також регіональним питанням.

Президенти України і Польщі підписали спільну політичну заяву і вирушають до Одеси

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин