Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Північний потік-2" - політичний хабар за лояльність до РФ". Порошенко запропонував Німеччині альтернативу

За словами президента, за допомогою газопроводу Росія намагатиметься завдати потужних збитків Україні.

Президент України Петро Порошенко назвав російський газопровід "Північний потік-2" невигідним і запропонував Німеччині альтернативу.

Про це він заявив в інтерв'ю німецькій газеті Handelsblatt.

"Росія є винятково ненадійним партнером - зокрема, і в енергетичному секторі", - наголосив Порошенко.

На думку українського президента, Nord Stream 2 є повністю "політичним проектом, який фінансує Росія".

"Вибачте за різкі слова, але "Північний потік-2" - це політичний хабар за лояльність до Росії в тому, щоб організувати економічну й енергетичну блокаду проти України і завдати нам потужний збиток. У проекту немає економічного обґрунтування", - вважає він.

Водночас Порошенко запевнив, що існує український транзитний газопровід, який є набагато дешевшим.

"Його можна легко і вигідно модернізувати. Просто спитайте нас, замість того, щоб інвестувати десять мільярдів євро у "Північний потік-2", - додав президент України.

Нагадаємо, компанія Nord Stream 2, засновником і єдиним акціонером якої є "Газпром", має намір почати будівництво газопроводу 2018 року і завершити його до кінця 2019 року. Протяжність трубопроводу з пропускною спроможністю 55 мільярдів кубометрів газу на рік повинна становити 1220 кілометрів, він з'єднуватиме російську Усть-Лугу і німецький Грайфсвальд в обхід України.

27 березня Німеччина дала дозвіл на будівництво "Північного потоку-2" у Балтійському морі. Федеральне відомство судноплавства і гідрографії країни не бачить перешкод для задоволення запиту про прокладання трубопроводу морським дном на відрізку протяжністю 31 км. 5 квітня до неї приєдналась Фінляндія, через виняткову економічну зону якої поза територіальними водами прокладуть 374 кілометри газопроводу.

Залиште свій коментар

Вибір редакції