Пивоварський розповів про прохання депутатів "віддати" їм держпідприємства

За його словами, це триває навіть після заяв Абромавичуса.

Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський підтвердив факти лобіювання призначення людей на певні посади.

Про це він заявив виданню Ліга.нет.

За його словами, це триває навіть після заяви міністра економіки України Айвараса Абромавичуса про тиск на нього народного депутата від "БПП" Ігоря Кононенка.

"Уже в п'ятницю в парламенті до мене підійшли п'ять депутатів з проханнями. Більшість з них - призначення на посади в держкомпанії. Питаю: "Для чого ви це робите? Ми ж тільки-но сказали, що потрібно це виключити". Не розуміють. Коли спілкуєшся з лицеміром, який чистою українською мовою згадує, як він стояв на Майдані, а потім просить "віддати" йому держпідприємство Х в обмін на послугу, складно себе стримувати. Багатьом ставлю питання: "От якщо від нас відвернеться МВФ, американці, європейці та інші, де ми візьмемо ліквідність, як будемо фінансувати країну? Ринки капіталу закриті. Що ми будемо робити? "І задумуються на секунду, погоджуються. І за хвилину:" Слухай, тут є цікава пропозиція по Укрпошті ... ", - розповів Андрій Пивоварський.

При цьому міністр додав, що не вважає себе політиком і займатися політичною діяльністю не має наміру. "Не було навіть такого обговорення (створення політичної сили - Ред.). Створення нового політичного руху без більшості в парламенті, без консенсусу політичних еліт ні до чого не призведе. А консенсусу зараз немає", - підсумував міністр.

Андрій Пивоварський також повідомив, що з Ігорем Кононенком спілкувався два рази в парламенті з робочих питань.

"У моєму випадку ці речі відбуваються дещо по-іншому. Приходять якісь люди, депутати, і кажуть: "Є хороший кандидат на таку-то посаду. Прошу розглянути". Я відповідаю, що подумаю, і на цьому, як правило, все закінчується. Іноді телефонують і запитують, чому не призначили того чи іншого кандидата, якого рекомендували. Пояснення про те, що кандидат не пройшов за конкурсом, часто наштовхуються на погрози вирішити питання через Арсенія Петровича або Петра Олексійовича. Але ні Яценюк, ні Порошенко з рекомендаціями про призначення конкретної людини на конкретну посаду ніколи не зверталися ", - заявив глава відомства, зазначивши, що після відмови на нього тримають образи, пишуть депутатські звернення, загрожують провалом прийняття законопроектів і застосовують тиск з боку правоохоронців.

ВідеоУряд Яценюка не має достатньої підтримки коаліції у парламенті для реалізації ініціатив Кабміну

Нагадаємо, раніше фракція "БПП" порушила питання зміни уряду й ухвалила своїх кандидатів на посади у Кабінеті міністрів.

Минулого тижня розгорівся урядовий скандал навколо заяви міністра економіки Айвараса Абромавичуса про відставку. Причиною звільнення він назвав різку активізацію блокування будь-яких системних реформ і нав'язування сумнівних особистостей в команду.

Зокрема, він звинуватив першого заступника голови фракції БПП Ігоря Кононенка у лобіюванні своїх людей на високі посади в держкомпаніях і на крісло заступника міністра.

Слідом за главою відомства Айварасом Абромавичусом у відставку пішли і його заступники - Максим Нефьодов, Юлія Ковалів, Юлія Клименко. Також залишила пост Торгового представника України Наталія Микольська.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: