Плани Зе. Що обіцяв і пропонував Зеленський і його команда перед перемогою на виборах президента

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Володимир Зеленський здобув перемогу на виборах глави держави.

Шоумен Володимир Зеленський у новорічну ніч оголосив про свою участь у президентській гонці. Його рейтинг стрімко зростав і за результатами голосування у першому турі він увійшов до другого туру разом із чинним президентом Петром Порошенком. У головному двобої Зеленський переміг із значним відривом, за даними екзит-полів. 

ТСН.ua на основі інтерв'ю, заяв штабу зібрав всі обіцянки, зміни і ідеї, які озвучались кандидатом у президенти або представниками його команди.

Про перші поїздки

"Я хочу побачити кожне місто, кожну область України, поговорити з людьми про їхні проблеми. І ми будемо це вирішувати з моєю чесною демократичною молодою командою", - заявив Володимир Зеленський.

Про інаугурацію

"Є речі, є традиції, які ніхто не хоче порушувати. Закон і традиції порушувати ніхто не буде. Але є речі особисті. До речі, це буде один із тих небагатьох моментів, коли я зможу побути зі своєю сім'єю без журналістів, без камер. Справа не в журналістах, без камер. Ну, не всім треба це, мені здається. Ви публічний повністю, але є якісь особисті речі", - сказав Зеленський.

Доля Ради

"Я боюся, що я не встигну. Я ламати закон не буду, не буду порушувати закон. Якщо ми встигнемо у термін за шість місяців до наступних виборів, коли ми маємо право розпустити парламент...", - сказав Зеленський.

Адміністрація президента не на Банковій

"У нас є можливість розібратися з Адміністрацією президента, як мінімум. Чим там взагалі люди займаються зараз? Чому їх так багато? Куди йдуть такі гроші? Звідки такі бюджетні витрати на Адміністрацію? Дуже хочу (з'їхати - Ред.). Я сказав своїм хлопцям - шукаєте якийсь ореn-space, якийсь unit цікавий... Так, я хочу. А її (будівлю Адміністрації президента, - ред.), якщо дозволить суспільство, віддав би якійсь... Не знаю... Не знаю...", - сказав Зеленський.

Володимир Зеленський
Associated Press

Про команду

18 квітня в ефірі ток-шоу "Право на владу" Володимир Зеленський презентував свою команду, яка працюватиме з ним в Адміністрації президента у разі обрання. Як зазначив Зеленський, усі представлені ним люди не є кандидатами на посади міністрів, а відповідають за різні напрями діяльності в його команді - серед них дуже багато юристів та правників. 

Речник штабу, політтехнолог Дмитро Разумков заявив, що жодних прізвищ міністрів і голови на СБУ до інаугурації не буде, оскільки "до інавгурації можуть не дожити".

Законодавчі ініціативи

Про квоти: "Дивіться, я дуже добре розумію цей закон. Тому у мене є запитання до закону, про який ми говорили. Квоти залишаться. Питання, які вони повинні бути? Навіть не так. Там питання в регулюванні цих квот. Якщо ви добре розумієте, там є хитрість, додаток з цими квотами. Взагалі: більший відсоток української мови, а далі – різні мови, тому що там треба давати можливість кожній мові. Тому що у нас реально велика кількість людей говорить російською. Не можна у них забрати російськомовне телебачення. У нас є люди, які говорять і іншими мовами. Розумієте, тут велике питання з цими квотами. Ніхто скасовувати квоти не буде, але є регулювання...", - сказав Зеленський.

Як називати бойовиків на Донбасі: "Я думаю, було б правильно, щоб такі дефініції були визначені на законодавчому рівні", - сказав Дмитро Разумков.

Про українську мову: "По-перше, його (закон про мову - Ред.) треба глибоко вивчити. Потім я хочу дізнатися думку громади з приводу цього закону", - заявив Зеленський.

Про міжнародну політику, основні засади якої оголосив екс-міністр фінансів Олександр Данилюк: 

  • Зовнішній курс України визначений українцями п'ять років тому - це курс до єдиної Європи. Сильна Україна стане невід'ємною частиною європейського проекту;
  • Побудова довірчіх відносин, перемовини будть проводити чесні люди, які представляють країну змін, а не корумповані чиновники, які представляють власні корупційні інтереси і прикриваються війною;
  • Активізація роботи в "нормандському форматі" (Україна, Німеччина, Франція, Росія). Фокус буде на гуманітарних аспектах і на людській безпеці;
  • Стосунки з "Великою сімкою" є пріоритетним, але також важлива побудова відносин і з іншими країнами, якщо це є взаємовигідним;
  • Продовження співпраці з міжнародними фінансовими організаціями: з Міжнародним валютним фондом, світовим банком, Європейським банком реконструкції та розвитку, зокрема в питаннях розвитку інфраструктури;
  • Реформи будуть спрямовані на демонополізацію, зменшення впливу олігархів, зменшення тиску на бізнес з боку регулювальних та правоохоронних органів;
  • Антикорупційні заходи полягатимуть у забезпеченні верховенства права, підвищення ролі громадянського суспільства та підзвітності влади перед громадянами.
Зеленський, голосування_3
Associated Press

Про легалізацію зброї

"Я проти легалізації зброї. Не можна на це відповісти коротко, поясню, чому. Легалізація зброї сьогодні в Україні, в країні, де йде війна, це неправильно, тому що ми прекрасно з вами знаємо, скільки зброї...", - сказав Зеленський.

Про декомунізацію та Степана Бандеру

"Я нормально ставлюся до декомунізації. Суспільство обрало, і – нормально. Є беззаперечні герої. Степан Бандера – герой для якогось відсотка українців, і це нормально і класно. Це один з тих людей, які захищали свободу України. Але я вважаю, що, коли ми таку кількість вулиць, мостів називаємо одним і тим же ім'ям – це не зовсім правильно. До речі, справа не у Степані Бандері. Я можу те ж саме сказати і про Тараса Григоровича Шевченка. Я дуже поважаю його приголомшливу творчість. Але ми ж з вами повинні пам'ятати про героїв сьогоднішніх, про героїв мистецтва, про героїв літератури, просто про героїв України", - сказав Зеленський.

"Квартал 95" без лідера

Зйомки шоу, які заплановані на 5 травня, будуть уже без участі Володимира Зеленського. Учасники запевняють, що жартуватимуть над новим президентом, який, можливо, відвідає один із їхніх концертів. Учасник "Кварталу" Олександр Пікалов розповів, що команда не збирається шукати заміну Зеленському, а натомість буде змінювати концепцію шоу. "Раніше ми працювали на одного фронтмена, зараз буде розмазня трошки. У "Кварталі" новачки є, ви будете здивовані, кого ми приютили", - розповів актор TheБабель.

Залиште свій коментар

Вибір редакції