"Початок коаліціади". Що кажуть лідери політсил про співробітництво один з одним
  • Кількість коментарів 2
  • Кількість переглядів 16664

Коаліція нового парламенту має бути сформована до 30 жовтня.

У неділю, 21 липня, в Україні відбулися дострокові парламентські вибори, проведення яких оголосив президент Володимир Зеленський під час інавгурації. Всього у виборах брали участь 22 партії.

5-відсотковий бар'єр, згідно з даними Національного екзитполу та екзитполу на замовлення ТСН, подолали партії "Слуга народу", "Опозиційна платформа - За життя", "Європейська солідарність", "Батьківщина" та "Голос".

Згідно з чинним розкладом, коаліція в парламенті має бути сформована до 30 жовтня,але керівники партій розмірковують з ким вони готові співпрацювати, а з ким - ні, вже зараз. 

ТСН.ua зібрав все, що відомо про намір або категоричну відмову політичних сил співпрацювати та об'єднуватись один з одним в одному матеріалі.

"Слуга народу"

Президент Володимр Зеленський розповів, що готовий співпрацювати з Вакарчуком та його політсилою. Водночас, глава держави не бачить його у кріслі прем'єра. "Ми будемо (пропонувати створити коаліцію - Ред.), як я і говорив раніше. Це була наша ініціатива. Ми не можемо більше наполягати, але у нас трішечки більший рейтинг, ніж у "Голоса". Але ми запрошуємо до розмови. Пана Вакарчука (запрошуємо - Ред.) з великим задоволенням", - сказав глава держави у передвиборчому штабі партії "Слуга народу".

Це підтвердив і лідер партії Дмирто Разумков. "Хотілось би об'єднуватись з новими політичними силами, якщо це буде необхідно, наприклад, "Голос". Я вважаю, якщо буде конструктивний діалог, було б непогано його проводити з цією політичною силою", – сказав Разумков. 

Своєю чергою, на запитання про можливу коаліцію з партією п'ятого президента України Петра Порошенка, він відповів, що, на його думку, така "ймовірність наближається до нуля". 

Щодо опозиції, лідер списку "Слуги народу" вважає, що її можуть створити "Європейська солідарність" та "Опозиційна платформа – За життя".

"Якщо ми подивимось на останні дії "Європейської солідарності" та "Опозиційної платформи – За життя", то можна вважати, що вони можуть об'єднатись в широку опозицію, але це їхня справа, хай розбираються між собою", – додав він.

Дмитро Разумков
УНІАН

"Європейська солідарність"

Вдень, під час голосування на дільниці, лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко заявив, що має намір підтримувати всіх, хто підтримає рух України і рух до Європейського Союзу і НАТО.

Ввечері, після оголошення результатів екзитполів, він заявив, що "Європейська солідарність" у новій Верховній Раді готова співпрацювати з "Голосом" Святослава Вакарчука. 

"Головним партнером ми вважаємо найбільш ідейно близьку партію "Голос", якщо офіційні результати ЦВК підтвердять дані екзитполів", - сказав лідер "ЄС".

Петро Порошенко
УНІАН

"Батьківщина"

"На парламентських виборах отримала партія президента України Володимира Зеленського. І сьогодні в його особистих руках перебуває питання формування коаліції. Тільки президент України та його партія будуть ухвалювати рішення, з ким творити коаліцію, кого висувати на посаду прем'єр-міністра, а також на посаду міністрів. Це тільки в його руках. І питання як буде формуватися коаліція і уряд залежить від Зеленського", - заявила на пресконференції у неділю лідерка "Батьківщини" Юлія Тимошенко. 

Вона чітко не відповіла, чи планує "Батьківщина" об'єднуватися в коаліцію зі "Слугою народу". "Із всіх патріотичних, проєвропейських сил у парламенті ми готові бути в єдиній коаліції тільки зі "Слугою народу" і партією "Голос". Більше ми ні з ким коаліцію створювати не будемо. Наша команда, в коаліції або не в коаліції. У будь-якому випадку ми будемо служити Україні і будемо служити інтересам людей", - зазначила Тимошенко. 

Юлія Тимошенко
УНІАН

"Голос"

У "Голосі" заявили про готовність перемовин щодо коаліції з партією Порошенка. У партії переконують, що вони ніколи не об'єднуватимуться з проросійськими політсилами, лише з тими, за яким не стоять олігархи.

"Ми ніколи не ввійдемо у коаліцію з проросійськими силами, які відстоюють інтерес окупанта. За яке б життя вони не називалися. Ми готові вступати в коаліцію із тими силами, за якими не стоять олігархи. Якщо сили Порошенка і Тимошенко будуть серйозно готові вести розмови про деолігархізацію — ми готові з ними вести переговори", — повідомив один з лідерів партійного списку "Голосу" Ярослав Юрчишин.

Водночас лідер партії Святослав Вакарчук заявив, що переговори про створення коаліції партія почне після оголошення офіційного оголошення результатів виборів Центральною виборчою комісією.

Святослав Вакарчук
УНІАН

Водночас лідери партії "Опозиційної платформи - За життя", яка посіла друге місце за кількістю голосів виборців, жодним чином не коментують, з ким в парламенті 9-го скликання планують співпрацювати, чи планують це робити взагалі. 

Як повідомлялося, ТСН.uа порахував, скільки крісел у новому парламенті можуть зайняти представники п'ятірки партій-лідерів. Так, за даними Національного екзитполу, "Слугу народу" в Раді представлятимуть 126 депутатів (129 депутатів – тут і далі у дужках - за даними екзитполу ТСН), "Опозиційна платформа — За життя" отримає 33 місця в Раді (35 депутатів); "Європейська Солідарність" — 26 (23 депутати), "Батьківщина" — 22 (20 нардепів), "Голос" — 18 народних депутатів.

Місця у Раді за даними екзитполу, інфографіка
ТСН.ua

Відео Хто з ким готовий об’єднуватись та ймовірний склад коаліції – прогнози політсил

Про майбутнє парламенту і коаліцію миттєво заговорили після оголошення результатів. Одразу кілька політсил готові об'єднуватися із "Голосом". Хоча у самій партії тримають інтригу щодо майбутніх партнерів. Про можливі сюрпризи у майбутньому парламенті – дивіться далі.  

Хто з ким готовий об’єднуватись та ймовірний склад коаліції – прогнози політсил

Відео Першість за "Слугою народу". Результати Національного екзитполу та на замовлення ТСН

Перше місце на парламентських виборах 2019 року зайняла пропрезидентська партія "Слуга народу", за яку проголосувало 44,4% українців, ідеться в ексклюзивному опитуванні на замовлення ТСН дослідницьких компаній KantAr TNS та INFO SAPIENS станом на 18:00. Результати Національного екзитполу – дивіться у сюжеті.    

Першість за "Слугою народу". Результати Національного екзитполу та на замовлення ТСН

Залиште свій коментар