Подача води в Крим і можливе захоплення Росією дамби Північно-Кримського каналу: реальність і фейки

Подача води в Крим і можливе захоплення Росією дамби Північно-Кримського каналу: реальність і фейки

Фото: Вікіпедія

Фахові експерти кажуть, що навіть захоплення дамби не розблокує подачу води до Криму. 

РФ за міжнародно-гуманітарним правом - країна, яка несе повну відповідальність за окупацію, її наслідки з точки зору населення, якими є громадяни України в Криму, в тому числі й постачання ресурсів, яким є вода.

Про це напередодні 26-ї річниці підписання Будапештського меморандуму (5 грудня), ТСН.ua заявила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова. 

За її словами, водний ресурс - це теж ресурс, яким РФ зобов’язана забезпечити мешканців Криму. Її спроби сьогодні політично викручувати це, зображуючи Україну, як варварську державу, яка "відключила" воду, перекрила канал і не подає цю воду, сприймаються, як політична маніпуляція.

"Ми сьогодні бачимо, як офіційні і не дуже очільники РФ голосно для ЗМІ розповідають про свої контакти з міжнародними організаціями, в тому числі наприклад трек пані Поклонської і її наче контактів з Управлінням верховного комісара з прав людини в Женеві. Ми маємо чітку офіційну позицію Управління верховного комісара, яка фіксує статус Криму, і ми маємо сигнали, що є розуміння цієї теми", - зазначила Джапарова.

Чиновниця наголосила, що для України просто без емоцій треба доводити цю позицію, адже питання для України теж лежить в площині національної безпеки.

"Ми розуміємо, що сьогодні РФ розвиває військові комплекси, мілітаризуючи Крим, і потребує води для цих задач. І для України це питання національної безпеки. Оце фейк.  Спроби Росії показати, що світ сьогодні підтримує Росію в тому, що Україна себе поводить нецивілізовано — оце є фейк. А не фейк — це те, що РФ несе повну відповідальність за Крим, ситуацію в Криму, в тому числі за ситуацію з водою", - резюмувала Джапарова.

Нагадаємо, що уряд Російської Федерації виділив 5,82 млрд рублів для забезпечення анексованого Криму питною водою. 

Своєю чергою постійний представник України при ООН Сергій Кислиця заявив, що відновлення постачання дніпровської води до анексованого Криму можна обговорювати лише тоді, якщо Росія офіційно звернеться з таким проханням до влади України, а також визнає себе країною-окупантом.

Смертельний дефіцит води в Криму – Секретні матеріали

Смертельний дефіцит води в Криму – Секретні матеріали

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
19к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація