Подарунок за 15 тисяч гривень: НАЗК не перевірятиме можливе порушення закону Бакановим на ювілеї Суркіса

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У НАЗК не побачили підстав для перевірки.

Національне агентство з питань запобігання корупції не знайшло підстав для перевірки можливого порушення очільником СБУ Іваном Бакановим антикорупційного законодавства на ювілеї народного депутата від "Опозиційної платформи – За життя" та соратника Віктора Медведчука Григорія Суркіса.

Про це повідомляє "Радіо Свобода".

"Викладена в повідомленні інформація стосовно можливого порушення вимог щодо одержання подарунків ґрунтується на матеріалах журналістського розслідування програми "Схеми: корупція в деталях", які своєю чергою не містять об’єктивних та достовірних відомостей щодо факту отримання подарунку головою Служби безпеки України Бакановим І.Г.", – йдеться у відповіді НАЗК на звернення.

До того ж в агентстві зазначили, що "інформація щодо виду та вартості подарунку є лише припущенням журналістів... і не містить посилань на джерела її отримання".

"З огляду на викладене вище для вжиття заходів реагування з боку Національного агентства як спеціального уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції за фактами, наведеними в повідомленні, немає підстав", – резюмували у НАЗК.

Нагадаємо, у вересні 2019 року на ювілеї народного депутата від "Опозиційної платформи – За життя" Григорія Суркіса, за даними журналістів проєкту "Схеми", гостям також подарували подарунки - книгу про життєвий шлях іменинника під назвою "Епоха Суркіса" та фоторамку бренду Fendi з натуральної шкіри за 540 євро (близько 15 тисяч гривень).

Згідно з законом "Про запобігання корупції", голова СБУ не може прийняти подарунок, який коштує більше, ніж прожитковий мінімум для працездатних осіб (близько 2 тисяч гривень).

У зв’язку з цим громадська організація "Центр протидії корупції" звернулась до Національного агентства з питань запобігання корупції з проханням перевірити можливе порушення керівником спецслужби Іваном Бакановим антикорупційного законодавства.

Сам Баканов пояснив, що на ювілеї народного депутата він "вивчав оперативну обстановку". Згодом сам ювіляр Григорій Суркіс заявив, що запросив голову СБУ на свято "як друга".

Залиште свій коментар

Вибір редакції