Погрози на адресу позичальників відтепер під забороною: Зеленський підписав "колекторський закон"

Дата публікації
Перегляди
2108
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Погрози на адресу позичальників відтепер під забороною: Зеленський підписав "колекторський закон"

Фото: УНІАН

Закон дозволить захистити споживачів кредитних послуг.

Закон №4241 про захист українців від свавілля колекторів, який Верховна рада України ухвалила 19 березня, підписано президентом Володимиром Зеленським. Погрози на адресу позичальників відтепер під забороною.

Про це, у середу, 7 квітня, у своєму Telegram повідомила нардепка від "Слуги народу" Ольга Василевська-Смаглюк.

"Мій Закон про врегулювання простроченої заборгованості 4241 (так званий "колекторський закон") щойно підписано президентом. Відтепер жодні погрози, неетична поведінка, порноколажі, кількагодинний автододзвін, взаємодія з третіми особами без їхньої згоди - заборонено!" - написала вона.

Нагадаємо, після підписання закону та його публікації всі колекторські компанії, які хочуть працювати на ринку, подають заяви до НБУ з вихідними даними про працівників та засновників. Нацбанк перевіряє працівників, установчий капітал, платоспроможність. Якщо засновник не був засуджений, не проживає на окуповані території, не має фінансових злочинів, то таку компанію зареєструють.

Таким чином буде створений реєстр колекторських компаній. До нього повинні бути внесені всі установи, які хочуть діяти на ринку. Якщо компанії будуть порушувати закон, то до таких порушників будуть застосовувати санкції. Якщо йдеться про перевищення повноважень, то їх можуть виключити з реєстру,  або оштрафувати, якщо йдеться про дрібні порушення.

За документом, всі фінансові установи мають попереджати позичальника ще на етапі підписання договору, про те, що в разі заборгованості будуть залучатися колектори. 

Колектори не матимуть права розпоряджатися даними третіх осіб без їхнього дозволу. Колектори мають діяти в правовому полі, етично. За законом, людину не можна турбувати понад два рази на день, не більше пів години має бути автододзвін. Крім того, людей не турбують у святкові дні.

Якщо людину турбують колектори, то вона має записати розмову на аудіо, подати скаргу до Нацбанку. У ній зазначити, що її турбує людина, яка називається представником колекторської компанії і вимагає повернути гроші або передати інформацію про боржника. Далі буде діяти Нацбанк.

Як новий закон зможе вгамувати нахабних колекторів – народна депутатка Ольга Василевська-Смаглюк

Як новий закон зможе вгамувати нахабних колекторів – народна депутатка Ольга Василевська-Смаглюк

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Зеленський Володимир Олександрович
Дата публікації
Перегляди
2108
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація