Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Покажіть свій Томос": Порошенко запропонував РПЦ довести свою канонічність

Президент вважає, що Москва не може визначати, яка церква є канонічною, а яка - ні.

Президент України Петро Порошенко запропонував Російській православній церкві довести свою канонічність і показати Томос про автокефалію.

Таку заяву Порошенко зробив під час виступу на площі біля Спасо-Преображенського Кафедрального Собору у Вінниці.

"Ніхто не в праві перед українцями закривати двері храму Божого, визначати хто канонічний, а хто неканонічний… І от зараз наша церква є канонічною, а нехай вони зараз самі розберуться, покажуть Томос… А де їх Томос? Сталіним підписаний? Ось це все з цього і починалось. Правда – її не сховаєш", - сказав президент.

Вочевидь, Порошенко мав на увазі постанова Ради народних комісарів СРСР "Про організацію Ради у справах Російської православної церкви", яку Йосип Сталін підписав 14 вересня 1943 року. Цей документ поширюють у соцмережах з іронічною позначкою: "Томос Російської православної церкви", передає Радіо Свобода.

ВідеоОстаточно оформлений: всі члени Синоду Вселенського патріархату підписали Томос про автокефалію

Члени Синоду Вселенського патріархату підписали Томос про автокефалію Української церкви. ТСН має ексклюзивні фотографії з церемонії підписання. Відтепер документ остаточно оформлений. Упродовж кількох днів він повернеться до України.

Остаточно оформлений: всі члени Синоду Вселенського патріархату підписали Томос про автокефалію

Як повідомлялося, 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос, яким надав незалежний статус Православній церкві України, про створення якої було оголошено на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. За словами Варфоломія, Константинопольський патріархат надаючи автокефалію, прийняв до себе мільйони вірних України як справжня церква-матір, на відміну від їхньої "мачухи". 6 січня відбулася історична подія - предстоятелю Православної церкви України митрополиту Епіфанію у Стамбулі вручили Томос.

До цього, 15 грудня був проведений Об'єднавчий собор. На ньому були присутні зокрема представники Вселенського патріархату, глави УПЦ Київського патріархату та УАПЦ, а також митрополити УПЦ Московського патріархату Симеон і Олександр. Під час собору після голосування Епіфаній став митрополитом Київським і всієї України. Своєю чергою, митрополит УПЦ МП Онуфрій втратив свій статус. Сама ж УПЦ МП за рішенням Верховної Ради мусить бути перейменована в РПЦ в Україні

Після проведення собору в різних регіонах України розпочались переходи парафій із УПЦ МП до ПЦУ. Найбільша кількість переходів у Вінницькій області. Також є перехід парафії у Дніпропетровській області, що є першим фактом на території Лівобережної України.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції