Поки Тимошенко живе у душі, її чоловік розсікає Прагою на машині за півмільйона

Дата публікації
Поки Тимошенко живе у душі, її чоловік розсікає Прагою на машині за півмільйона

Олександр Тимошенко розсікає Прагою на автівці за півмільйона / ТСН.ua

На крутих машинах тут їздять або росіяни, або українці.

Політичні вигнанці Олександр Тимошенко та Богдан Данилишин, з незрозумілих причин, відмовились від зустрічі для інтерв'ю з журналістами. Як зазначають журналісти програми "Табу", можливо тому, що їхній образ не дуже співпадає з образом звичайних біженців.

Одна з офісних будівель в самому центрі Праги. При вході висять таблички з назвами фірм, які тут розташовані, але про організацію Українська європейська перспектива – ані слова. Її заснував екс-міністр економіки Богдан Данилишин. Тепер на четвертому поверсі цього будинку така собі конспіративна квартира, де збираються українські опозиціонери у вигнанні. І це єдине місце, де точно можна зустріти Олександра Тимошенко.

До згаданого офісу він під'їжджає за кермом Ауді ТТ останньої моделі, ціна на яку в Україні стартує з 400 тисяч гривень. Автівка Олександра Тимошенко одразу кидається в очі, місцеві мешканці, як і більшість європейців, які живуть у великих містах, надають перевагу малолітражкам. На крутих машинах тут їздять або росіяни, або українці.

Дивіться ФОТО: Чоловік Тимошенко у Празі їздить на новенькій розкішній Audi

За дві тисячі кілометрів від Качанівської колонії на Харківщині він намотує кола Чеською столицею. Світлофори, обгони – Тимошенко поспішає на зустріч. Потім на годину зникає в одному будинків разом з жінкою, і з'являється знову. Після тривалої розмови з нею, рушає назад до свого авто. Так і проходить день у політичному вигнанні. Зустрічі, обіди, вечері.

Ще один політичний емігрант - Андрій Шкіль – зізнається, що постійно спілкується з паном Тимошенко і паном Данилишиним.

"Звичайно зустрічаємось, не так, щоб спеціально, але майже що будня. В залежності від того як в мене справи то…ми бачимось. Але ми майже кожен день на телефонному контакті. Зрештою тут не така велика група мігрантів, щоб не спілкуватися", - зазначає екс-нардеп.

Шкіль на відміну від Тимошенко та Данилишина ще не подавав прохання про політичний притулок. Фактично він тут як турист. Щоправда, без паспорту. Дипломатичний закінчився разом із депутатством, а звичайний Шкіль втратив. Новий українське МВС, за словами екс-депутата, видавати відмовилось, що ще раз підтверджує політичне переслідування.

"На даний момент це не є принциповим, в мене є інші документи, які підтверджують мою особу. Я не почуваю себе в Чехії погано, але в мене є відчуття втрати. Втрати країни, в яку я не можу поїхати, хоча б на тиждень…як це можуть зробити решта неполітичних емігрантів, які живуть і в Чехії, і в інших країнах. В цьому різниця. Оце відчуття втрати, і я його відчуваю", - пробиває на ностальгію соратника Тимошенко.

Вони їдуть з України, щоб зберегти свободу, щоправда разом з нею зберігається і стиль життя - все, до чого звикли. Може й тому, в теплі, на відстані двох тисяч кілометрів від батьківщини, батьківщину починають любити з особливим трепетом.

Політичні біженці з України осіли в Чехії

Політичні біженці з України осіли в Чехії
Наступна публікація