"Поліцейські-миротворці" в Криму та повага до Кремля. Про що говорив Янукович на прес-конференції

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Янукович прибув на захід із запізненням на півгодини у кортежі з трьох авто з поліцейським ескортом.

2 березня президент-утікач Віктор Янукович дав чергову прес-конференцію, під час якої, зокрема, заявив, що у лютому 2014 року просив Путіна ввести в Україну не війська, а "поліцейських-миротворців".

Послухати Януковича цього разу зібралися кілька десятків журналістів, здебільшого російських. Заходи безпеки були посилені. Янукович прибув із запізненням на півгодини у кортежі з трьох авто з поліцейським ескортом.

ТСН.ua зібрав основні тези виступу Януковича на прес-конференції, яка відбулася у Москві. Раніше президент-утікач виступав тільки в Ростові-на-Дону.

ВідеоЯнукович пообіцяв звернутися до США і Росії щодо мирного врегулювання ситуації на Сході

Послухати Януковича у Москві зібралися кілька десятків журналістів, здебільшого російських. На питання чи готовий повернутися на батьківщину - заявив, що спершу слід об’єднати Донбас і Україну шляхом прямих переговорів з бойовиками. Президент-втікач традиційно виправдав анексію Криму, а також вкотре поскаржився, що суд проти нього нечесний.

Янукович пообіцяв звернутися до США і Росії щодо мирного врегулювання ситуації на Сході

- Я посилався на Договір про дружбу і взаємодопомогу, який був між Україною і Росією. Я запропонував провести консультації відповідно до положень цього Договору. Я вносив пропозицію розглянути питання під час консультацій про введення поліцейської миротворчої місії.

- Українська влада постійно порушує мої права, не допускає до суду, порушує право на захист, не хочуть слухати свідків захисту, обмежує роботу моїх адвокатів.

- Він (президент Петро Порошенко під час допиту в суді у справі держзради Януковича, - ред.) нічого не сказав, що мав сказати. Він не сказав, що повинен був зробити. Він повинен був почати справедливе розслідування. Адже Небесна сотня і ті правоохоронці, які загинули, загинули від рук убивць, які стріляли по беззбройних людях. Стріляли з будівель, які контролював Майдан. Ось в чому питання. Президент повинен бути справедливим і чесним. Але якщо доходи президента зросли в 10 разів за ці роки, а населення в кілька разів стало біднішим... Про це, напевно, люди подумають на найближчих виборах. 

- Я вам скажу, мені ніхто не заздрить сьогодні. Факти того, що жодних грошей Януковича в жодному банку світу немає – це загальновідомо. Це підтвердила ГПУ, це підтвердив і Європейський союз. За рахунок чого я живу? У мене є сім'я, є син, досить молодий, здоровий чоловік. Я живу з родиною. Як кажуть, я ваші гроші не рахую, а ви не рахуйте мої. Я живу і мені вистачає на життя. Не можу сказати, що всім задоволений

- У стосунках між нами (Полом Манафортом, колишнім очільником президентської кампанії Дональда Трампа, - ред.) питань його фінансових винагород чи оплат взагалі не було. Після виборів 2010 року Пол Манафорт був моїм радником на громадських засадах. Я з ним зустрічався завжди на зустрічах, коли приймали. 

ВідеоСоцмережі заполонили меми після виступу Путіна з погрозами зброєю

Найперше із чим порівняли згадані Путіном ракети, це нещодавно запущений у космос автомобіль "Тесла". У мережі жартують, що у росіян є ракети, якими можна його збити. Декому виступ Путіна нагадав про стрічку "Зоряні війни", де також використовували лазери. Не оминули увагою користувачі мережі і склянку, з якої пив Путін. Світлину порівняли зі знімком боснійського генерала Слободана Пральяка, який на суді випив отруту.

Соцмережі заполонили меми після виступу Путіна з погрозами зброєю

- За ці чотири роки я з Путіним зустрічався лічені рази. Я більше контактую з його апаратом. З президентом Путіним у мене дуже в цьому плані ситуація непроста. По-перше, необхідності немає. По-друге, він дуже зайнятий.

- Ухвалений Україною закон про реінтеграцію Донбасу повністю виключає виконання Мінських угод, це закон про продовження війни.

- Упевнений, що єдиний шлях з пошуку миру - це мирні прямі переговори з представниками Донбасу за сприяння та під наглядом ЄС, Росії, США й ООН. Зі свого боку я планую найближчим часом звернутися до держав-гарантів підписання угоди від 21 лютого 2014 року і державам, які відіграють ключову роль у вирішенні конфлікту на Донбасі - США і Росії.

- Я все-таки перебуваю в гостях у Росії. Тому я повинен з повагою ставитися до господарів. Поставте їм запитання, і вони дадуть відповідь на це запитання (про те, хто платить за його особисту охорону, з якою він прийшов на прес-конференцію, - ред.).

Залиште свій коментар

Вибір редакції