Політична криза "заморозила" кредит МВФ і вдарила по міжнародній репутації України

США та ЄС не поспішають мати справу з Києвом, доки той не повернеться на шлях реформ.

Вкрай нестабільною назвав ситуацію в Україні після відставки Арсенія Яценюка голова Ради Європи Турб'єрн Ягланд. Він закликав українську владу найближчим часом сформувати новий уряд та прискорити процес реформ, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Від весняної сесії МВФ нашій делегації, що полетіла до Сполучених Штатів, навряд чи можна сподіватися на плідну співпрацю. Від України чекають виконання зобов'язань – і доки їх не буде, грошей не дадуть.

"США дуже тісно співпрацює з МВФ, тому не може бути так, що МВФ каже: робіть це. А уряд США скаже: робіть щось зовсім протилежне. У уряду США і МВФ є дуже чітке бачення списку потреб у сфері реформ, яке було адресовано українському урядові", - розповів колишній посол США в Україні Стівен Пайфер.

На Заході не приховують, що ситуація зараз – не на користь України. Реформи гальмують, уряд у відставці, домовленість про підвищення тарифів для населення зірвана.

"МВФ була дуже точною в своїй вимозі до українського уряду, і український уряд вже заявив про свою готовність її виконувати. Одна з цих вимог – підняття тарифів для населення до 70% до 1 квітня. І міністр енергетики пан Демчишин сказав, що він не готовий зробити це. І відповідно, Україна не пройшла тесту", - пояснив експерт Атлантичної ради Андерс Аслунд.

Турб'єрн Ягланд назвав нестабільною ситуацію в Україні після відставки уряду Яценюка

Голова Ради Європи закликав українську владу найближчим часом сформувати новий уряд та прискорити процес реформ. Від весняної сесії МВФ нашій делегації, що полетіла до Сполучених Штатів, навряд чи можна сподіватися на плідну співпрацю. Від України чекають виконання зобов'язань, і доки їх не буде, грошей не дадуть.

"Ми вважаємо важливим, аби Рада якомога швидше ухвалила новий уряд, відданий необхідним реформам, особливо тим, що рекомендовані Міжнародним валютним фондом та Європейським союзом", - наголосив речник американського Держдепу Марк Тонер.

Поки що йдеться про мільярд доларів кредитних гарантій, які мали от-от надійти від Сполучених Штатів. Самого факту нових призначень для того, аби допомога таки прийшла – замало.

"Йдеться про цілу низку реформ, зокрема призначення нового генерального прокурора, який відповідав би очікуванням українського народу, Верховноъ Ради та громадськості", - натякнув діючий посол США в Україні Джеффрі Пайєтт.

Від Європи Києву теж не варто чекати на розуміння, доки політична ситуація лишатиметься незрозумілою.

"Більше того, більшість міжнародних організацій ухвалюють рішення відповідно рішенню МВФ. У тому числі, Світовий банк. Тобто, якщо МВФ не затверджує фінансування, далі нічого не відбувається", - пояснив Аслунд.

Тож підвищення тарифів все ж чекати слід. Не з квітня, так із травня.

Як повідомлялося, Міжнародний валютний фонд прогнозує зростання ВВП України в поточному році на 1,5%, а в наступному році на 2,5%. Інфляція в поточному році прогнозується на рівні 15% з подальшим зниженням в 2017 році до 11%, а рівень безробіття знизиться до 8,8%.

Кореспондент ТСН Яна Слєсарчук

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: