Політичний вплив олігархів та корупція загрожують майбутньому України – заява європейських міністрів

Очільники МЗС Франції та Німеччини назвали загрози для України.

В Україні є особи, які зосередили величезну економічну владу у своїх руках і безсоромно використовують її для політичного впливу.

Про це йдеться у спільній заяві очільників МЗС Франції та Німеччини Жана-Марка Еро та Франка-Вальтера Штайнмаєра, пише "Європейська правда".

"Окремі особи без жодних антимонопольних перешкод зосередили величезну економічну владу і безсоромно використовують її для політичного впливу", - йдеться у заяві міністрів.

На їхню думку, українська економіка пережила небачений досі спад, а державний сектор потребує термінового реформування.

"Серйозні звинувачення у всеохопній корупції ставлять під загрозу суспільну консолідацію. Вирішувати ці проблеми – значить залишатися вірними духу Майдану, який так вражаюче проявився два роки тому", - додали Еро та Штайнмайєр.

Очільники МЗС Франції та Німеччини також закликали продовжувати реформи. "Це – ключ до більшого добробуту та тривалої стабільності в Україні. Ті, хто сильні та єдині всередині, здатні краще протистояти зовнішнім загрозам", - наголошується у заяві.

Зокрема, вважають європейські міністри, потрібно створити передумови для продовження програми підтримки МВФ з метою досягнення макроекономічної стабільності.

"Угода про асоціацію і вільну торгівлю з Європейським Союзом, попереднє застосування якої розпочалося з початку 2016 року, може стати вирішальним двигуном реформування й модернізації за умови її рішучого і послідовного втілення. Децентралізація держави й управління може зробити управління державою ближчим до потреб громадян, ефективнішим та прозорішим", - запевнили вони, додавши, що Франція, Німеччина, ЄС і багато інших міжнародних партнерів готові допомагати Україні на її шляху до модернізації.

Нагадаємо, раніше Штайнмаєр заявляв, що закон про місцеві вибори на окупованих територіях Донбасу має бути проголосований українським парламентом до кінця січня. Він вважає, що місцеві вибори на Донбасі стануть запорукою довготривалого миру. Керівник німецького МЗС також попередив, що затягування питання з виборами на Донбасі загрожує ескалацією конфлікту.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: