Політичну кризу можуть подолати тільки Порошенко і БПП – Яценюк

Політики повинні усвідомлювати відповідальність перед історією.

Політична криза в державі може бути вирішена тільки завдяки президенту Петру Порошенку. Про це заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк у програмі "Право на владу" на 1+1.

"Українська Конституція така складна, що вона заклала інституційний конфлікт між президентом і виконавчою владою", - заявив він.

Яценюк нагадав про попередню політичну кризу 2005 року. За його словами, вона завершилася колапсом демократичної коаліції, достроковими виборами і поверненням до влади Віктора Януковича.

"У нас з президентом спільне завдання цього не допустити. А це може спалахнути в будь-яку секунду. Тут особисте треба відкладати в сторону. Інколи і язик прикусити", - зауважив глава уряду.

На його думку, така виваженість дозволяє президентській і прем'єрській фракціям голосувати за потрібні закони та схвалювати необхідні для країни рішення.

"Я – партнер президента. Якщо мій партнер, президент, хоче бачити прем'єра також партнером", - наголосив Яценюк.

"Політична криза може бути подолана тільки одним шляхом – рішенням президента і фракції Блока Петра Порошенка", - уточнив він.

Керівник Кабміну запевнив, що з повагою поставиться до будь-якого рішення глави держави, навіть про відставку уряду, бо "це і є демократія" та "вічних посад не буває".

Однак Яценюк дав зрозуміти, що йому більше до вподоби варіант продовження співпраці у виконавчій владі.

"Ми повинні взятися за руки і йти вперед, не зупиняючись. У нас є мета, у нас є ціль, ми маємо наші цінності. Ми можемо змінити цю країну разом. Президент це усвідомлює. У нас історична відповідальність перед українською державою", - заявив прем'єр-міністр.

Нагадаємо, що Кабінет міністрів України звітуватиме перед Верховною Радою в середині лютого. Такий прогноз дав спікер парламенту Володимир Гройсман.

Як відомо, рішення про звіт уряду Яценюка було схвалене на зустрічі глави держави Петра Порошенка з лідерами парламентських фракцій. На цьому наполягала пропрезидентська політична сила в Раді - Блок Петра Порошенка. Лідер цієї фракції Юрій Луценко заявив, що таку ініціативу підтримують представники інших партій у парламенті. А лідер фракції "Самопоміч" Олег Березюк навіть зажадав відставки діючого Кабміну.

Кабмин 03.01. исправленный

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: