Політолог пояснив, чому Янукович досі терпить примхи Порошенка

Політолог пояснив, чому Янукович досі терпить примхи Порошенка

Порошенка досі умовляють очолити Міністерство економіки / Фото: AFP

Порошенкові залишили на роздуми не більше двох тижнів.

Передбачалося, що місце Андрія Клюєва, якого Президент 14 лютого перевів з посади очільника Мінекономіки до РНБО, займе Петро Порошенко. Це прізвище в якості головного кандидата називав сам Віктор Янукович, але від 23 лютого документ про призначення оприлюдено так і не було, нагадує "Комсомольська правда в Україні".

"Досі не призначений міністр економіки через те, що основний кандидат на цю посаду ніяк не може визначитися, чого він хоче", - коментує ситуацію директор Центру політичного аналізу "Пента" Володимир Фесенко.

"Можливо, Петро Порошенко торгується за посаду глави МЗС. Але сумніваюся, що до кінця року Віктор Янукович зважиться на кадрові перестановки у зовнішньополітичному відомстві. І навряд чи нинішнього міністра Грищенко замінять на Порошенко. На цю посаду у влади є інші люди", - вважає експерт.

Фесенко порадив Порошенкові не випробовувати терпіння Президента. "Воно от-от лусне. І тоді Петро Олексійович залишиться ні з чим", - запевнив політолог.

Досі ж цього не сталося лише тому, що Янукович намагається не звертати уваги на "невизначеність" Порошенка через те, що сильно в ньому зацікавлений.

"Петра Олексійовича хочуть прив'язати до уряду для того, щоб дати сигнал опозиційно налаштованим політикам і бізнесменам, що з нинішньою владою можна співпрацювати. До того ж Порошенко-міністр – це своєрідний ознака відкритості влади. Та й професіонал він з великої літери. Йому під силу внести сильний імпульс в роботу уряду", - говорить Фесенко.

Якщо протягом тижня-двох Порошенко не "дозріє" на міністра економіки, Янукович таки озвучить прізвище альтернативного кандидата. На думку експертів, ним може стати нинішній перший заступник міністра економіки Вадим Копилов або ж перший заступник глави Адміністрації Президента Ірина Акімова.

Повʼязані теми:

Наступна публікація