Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Політологи і депутати розповіли чого чекають від нового очільника Офісу президента

Яким буде стиль керування Андрія Єрмака? 

Якою ж далі буде тактика Києва - бурхливо сперечаються в самій Україні. Від турборежиму - до врівноваженої політики. Так  оцінюють заміну Андрія Богдана на Андрія Єрмака в Офісі президента частина експертів, йдеться в ТСН.Тиждень.

Єрмака - називають тіньовим міністром закордонних справ, який нехтує офіційною дипломатією. Він із подачі Зеленського працював зразу на двох фронтах: західному і східному. Та попри те, що Єрмак засвітився і в обміні полоненими, і у скандалі з імпічментом президента Трампа - він і досі залишається темною конячкою нового політикуму.

Перший в історії України голова Офісу президента відправлений у відставку. Табличка про те, що це вже не адміністрація ще висить, а от з реєстрів охорони, секретних допусків  і списку найближчого кола Володимира Зеленського Андрій Богдан уже викреслений.

В нашій країні так склалося, що формальне значення президентської  канцелярія, яка лише обслуговує Главу держави на ділі має неймовірно більший вплив на державу. Тому зміна очільника Офіса це не стільки про людей, скільки про саму стратегію влади. 

За кого і проти кого гратиме Андрій Єрмак? І головне,  куди новий президентський штаб поверне нашу країну? 

З новим керівником Офісу президента журналісти познайомились у вересні минулого року. Щоправда тоді він радше був темною конячкою в арсеналі свого патрона. Інтерв’ю з ним журналісти ТСН.Тижня записували одразу після прильоту української делегації зі Сполучених штатів, де вперше побачились Зеленський і Трамп. Ця зустріч відбулась не без зусиль тоді ще помічника президента Зеленського Андрія Єрмака і на фоні гігантського скандалу з україногейтом. Андрій Єрмак продемонстрував: що по-перше здатен досягати президентських цілей. По-друге: є добрим гравцем у некласичній дипломатії, котра  більше подобається новій владі. І по-третє - є своєю, перевіреною людиною, що для нового президента стало традиційно важливим кадровим фактором.

Неформальну комунікацію, особливо по стратегічних напрямках Вашингтон-Москва, Зеленський міг довірити лише перевіреній “своїй” людині. Те що Андрій Єрмак  “свій” легко підтверджують фото у соцмережах. Але в принципі, ніхто з них і не приховував дружніх стосунків. До походу у велику політику разом із Зеленським Єрмак мав свою юридичну фірму, що спеціалізувалася в області інтелектуального права. Був кінопродюсером і засновником кінокомпаній. А після того, як Зеленський сів в президентське крісло, Єрмак зайняв сусідній кабінет.  І це ще зіграє свою роль.

Відео Андрія Богдана змінив на посаді Андрій Єрмак

У президентського офісу - новий очільник. Андрія Богдана змінив на посаді його тезка Єрмак, який досі був помічником Зеленського. 48-річний юрист, бізнесмен, кінопродюсер та особистий друг президента спеціалізувався на міжнародних питаннях, зокрема, врегулюванні конфлікту на Донбасі та поверненні бранців Кремля.

Андрія Богдана змінив на посаді Андрій Єрмак

Про те що між новим і старим очільниками Офісу президента пробігла кішка подейкували давно. Та й сам президент Зеленський непрозоро натякнув на конфлікти в команді. «Ми втрачаємо або час, або втрачаємо людей. А всі, хто працюють в Офісі, вони всі професійні люди. Тобто ми сто відсотків когось будемо втрачати. ​​Тому що ти не можеш жити в постійному конфлікті. Ось і все», - казав Зеленський.  

А наступного дня після виходу цього інтерв’ю, Богдану вказали на вихід. Непередбачуваний, скандальний, конфліктний, але саме йому приписують ідею турборежиму, перезавантаження ЦВК, дочасні вибори та й сам похід Зеленського в президенти.  Деякі політичні експерти приписують йому чи не суперздібності у кермуванні державної машини. І тепер губляться в здогадках, куди вона поверне зі зміною шофера.  «Політично цей орган дуже впливовий і все залежить від того, хто і як керує  цією адміністрацією», - каже політолог Володимир Фесенко. 

То яким буде стиль керування Андрія Єрмака?  Адже тут важливо розуміти і урядовці і монобільшість звикли тримати рівняння на Офіс президента. Щоправда, у «Слузі народу» це називають командною грою. Перша зустріч з депутатами, щоправда неформальна, вже відбулася, розповів Микола Тищенко. Його називають ще й кумом Андрія Єрмака.  «Очільник апарату президента - це керівник по суті. Він вже робив зустріч дуже фахово, він виділив «червоні лінії», за які суспільство не хоче, щоб народні обранці переходили», - каже народний депутат України.

Зміна початкового фаворита в команді Зеленського - це давня традиція усіх українських президентів. Швидше  за все, вже геть скоро ми побачимо зміни і в Кабінеті Міністрів. Принаймні, вже всі відкрито подейкують про створення нових міністерств і заміни в урядовій команді. Та найбільша інтрига закручується не  навколо ймовірних змін посадовців- фаворитів? Головне питання - для чого Зеленському знов знадобилась “своя” людина?

Некласична дипломатія Андрія Єрмака тактично спрацювала і в переговорах з Москвою. Тоді ще помічнику президента Зеленського вдалося обійти на цьому напрямку Віктора Медведчука - довірену фігуру Путіна в Україні. Більше того, прихід Єрмака у перемовини випадково чи ні співпав із зміною облич і в самому Кремлі. Замість куратора ОРДЛО такого собі кремлівського деміурга Владислава Суркова, Путін поставив - Дмитра Козака. Утім не менш небезпечного для України. Зробили це показово. Показовою є і оцінка, яку давав Єрмак Козаку після особистих контактів з ним. «По тих питаннях, які я продовжую обговорювати - це затвердження списків для подальших обмінів, звільнення з полону - це Дмитро Козак. Я з ним зустрічався. Він відрізняється від Суркова. Мені здається, що він більш налаштований на діалог. По тих питаннях, по яких я з ним комунікував, у нас був конструктивний діалог», - казав Андрій Єрмак в інтерв’ю.

Та до яких сценаріїв можуть призвести кадрові перестановки у Москві та Києві? І чи пов'язані хоч трохи українські владні зміни з Російським напрямком. Відповідь на це питання частково дав сам новопризначений голова президентського Офісу  на своєму першому  брифінгу. «Нічого важливішого сьогодні немає, як припинення війни, припинення того, щоб гинули наші люди, щоб додому повернулися всі наші громадяни.  Це найважливіше завдання, яке ми отримали від президента України і будемо його виконувати», - говорить Єрмак.

Злі язики закидають Єрмаку схильність до великих компромісів з Росією. Адже з Офісу президента все частіше лунають заяви про проведення виборів на окупованому Донбасі одночасно із місцевими по всій Україні. Але наразі ключово в усіх його заявах є слово "хочемо" і жодного слова "будемо", яке так прагнуть почути в Москві.  «Вибори ми плануємо провести відповідно, на 100 відсотків до українського законодавства», - додає Єрмак. 

Тож поки в можливість осінніх виборів на Донбасі  не вірять навіть депутати від «Слуги народу», у яких вчора відбувся з’їзд. Так чи інакше Андрій Єрмак підтвердив журналістам , що міжнародна політика залишиться його пріорітетом на новій посаді. А важливіше ніж війна з Росією у цьому завданні нічого не має. Отже йому доручено пошук складних компромісів з Росією. Досягнення миру іншими шляхами навряд чи доступне. Аби тільки по дорозі не втрапити у згубний  капкан, які так майстерно уміє розставляти ворог.

Залиште свій коментар

Вибір редакції