Політтехнологи кажуть, що провокації на Євромайданах вигідні і владі, і опозиції

Політтехнологи кажуть, що провокації на Євромайданах вигідні і владі, і опозиції

Провокатори підштовхують людей до хаотичних дій

За два тижні провокації стали рушійною силою протестів.

Таємничі молодики в спортивному, бійки з правоохоронцями, силовий штурм будівель і навіть заклики до війни - за два тижні акцій у центрі столиці, історій, які суттєво підкошують мирний характер зібрань, сталося вже чимало, - йдеться в сюжеті ТСН.20:40.

Політтехнологи запевняють, що це все сталося невипадково. Провокації, які підбурюють натовп, стали гострішими і - на руку і опозиції, і владі. Цікаво, що під час штурму Адміністрації Президента "Беркут" жодним чином не реагував на непрошених гостей у куртках, хоча ті штурмували правоохоронців.

Деякі із "титушок" працюють по обидва боки барикад. Наприклад, в одному випадку закликають знести памʼятник Леніну, а в іншому випадку засуджують те, що відбувається. Розбиті шибки в Київраді, каміння в голови правоохоронців на Банковій і бульдозер на додачу, фаєри, димові шашки, - це спеціальні люди починають, а натовп підхоплює.

Доктор психологічних наук Вадим Васютинський каже, що заклики провокаторів до боротьби виглядають як докір для інших, мовляв, чому ти стоїш, коли треба йти на штурм.

За два тижні мітингів у країні журналісти нарахували щонайменше чотири групи активістів, які влаштовували безлади і з боку опозиції, і з боку влади. Одна з ознак таких людей - це закрите обличчя, вік від 20 до 25 років. Таких молодиків можна побачити ледь не на кожному мітингу. Людей, котрі одягнуті у спортивних одяг, найчастіше повʼязують із провладними акціями. Біля Верховної ради у Маріїнському парку їх не чіпає міліція, цілодобово хтось обігріває та годує. Типова ознака - не балакучі, але дієві. Під час євромітингів, уже з боку опозиції, "титушок" не раз ловили на намаганнях злитися з натовпом, щоб збурити мирну атмосферу.

Лідера "Братства" Дмитро Корчинського бачили в неділю на Банковій і трактор у "Беркут", зі свідчень людей, спрямовували за його командою.

Психологи кажуть, що провокації мають дуже сильну психологічну складову. Вони потрібні для того, щоб "заварити кашу, бо в мутній воді вже легше робити свої справи.

І з боку опозиції, і з боку влади будь-яку причетність до провокацій відкидають і списують одне на одного.

Нагадаємо, що раніше мітингувальники затримували провокаторів, що влаштовували погром

Кореспондент ТСН Іван Гребенюк.

Як мирні мітингарі стають інструментом у руках провокаторів

Як мирні мітингарі стають інструментом у руках провокаторів

Повʼязані теми:

Наступна публікація