Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Політтехнологи пояснили шанси Савченко стати відомим політиком

Звільненій українці пророкують президентське крісло як представнику "партії війни".

Із перших кроків Надії Савченко на рідній землі стало зрозуміло, що до України повернувся не тільки незламний боєць, але й політик.

Вдома її зустріли президент, урядовці і депутати. Найімовірніше, у кожного в голові сиділо запитання, що свого часу пролунало на адресу її заклятого ворога Путіна, а саме: "Ким є Надія Савченко?" Перші дні перебування в Україні дали кілька відповідей, але зовсім невичерпних. Є об'єктивні фактори: вона – народний депутат, друге – член Парламентської Асамблеї Ради Эвропи, що дає досить широкі повноваження та можливості на міжнародному рівні. Для світу та України – вона безсумнівний незламний борець за долю співвітчизників.

Суб'єктивний, невід'ємний фактор нового політика – переконаність у поглядах і вміння пригнітити волю інших та підкорити своїй волі. Цим даром Савченко володіє досконало. За таких стартових даних, політичний проект під назвою "З нами - Надія" може мати успіх. Однак ризиків – маса. Звичайна політична, законодавча, переговорна діяльність потребує не лише тих якостей, які вона виявила в неволі, а й розуміння політичного процесу та вибору союзників. Українці вже бачили героїв, які "здулися" у вічній "грі престолів".

"Її героїчна поведінка в полоні попри арешт, катівні, в тому числі, видає в ній людину безкомпромісну, з якою важко домовлятися, в якійсь мірі некерованою, яка грає не за правилами. І тому спроба її сканалізувати, як це було з багатьма героями може обернутися великими неприємностями для цих політиків", - вважає Сергій Гайдай, політичний консультант.

Наразі перед Савченко відкрито багато шляхів, однак вона поки обрала політику. Вже 31 травня – перший робочий день у парламенті, де вона встигла сфотографуватися. З фракції "Батьківщина" вона не йтиме. Каже – займатиметься національною безпекою та звільненням полонених, ув'язнених терористами і російськими військами. Наполягає на важливості виконання Мінських угод. Заявила це в присутності президента у перші години після визволення. Своє завдання бачить у звільненні України від агресора та встановленні миру.
"На жаль, мир можливий тільки через війну! Буває такий рубіж, після якого іншого шляху немає. Дуже добре, що є Мінські домовленості і дуже добре, що вони будуть виконуватися, тому що ми будемо все робити, щоб вони виконувалися... Я буду працювати для того, щоб, по-перше, кожен полонений і ще живий повернувся живим. Для того, щоб як можна менше загинули", - зазначила Надія Савченко.

"Можна припускати, що вона буде вибудовувати абсолютно самостійну політичну лінію або громадську лінію поведінки. І тут є певні ризики або можливості, які пов'язані з тим, що навколо неї будуть акумулюватися, консолідуватися активні, пасіонарні, радикальні члени українського суспільства і представлятимуть так звану партію війни. Майбутнє - за політичними рухами мілітарного спрямування. Можливо, що і президент України теж буде з цього середовища", - не виключає Андрій Демартіно, політичний консультант

Слід зазначити, нині є суспільний запит на рішучого, героїчного лідера країни, який би прийшов і героїчною рукою виправив усі негаразди. Надія здається саме такою і вже підтвердила свою амбіцію: "Українці, якщо вам треба, щоб я була президентом, то я буду президентом. Я чесно кажучи, не скажу, що я хочу. Я люблю літати. Але якщо треба, то я зроблю все, я пройду і цей шлях".

Сказати прямо – політики і у нас, і у ворогів, і у союзників не знають, чого від неї чекати. Ця невизначеність впливатиме і на риторику Савченко, і на її дії. Однак до якої міри – не прогнозують навіть фахівці. "Я як технолог зараз розповім вам одну таємницю, яка може бути погано сприйнята в моєму цеху: вдалий політичний проект можна зробити з чого завгодно, але тільки на короткий термін, поки діє система обману. Справжній політичний успіх залежить не від політтехнолога, а від реальної якості того, хто є змістом або персоною політичного проекту", - повідомив Гайдай.

Реальні наміри та можливості Надії можуть проявитися вже найближчими тижнями. Раніше вона боролася з політичними жорнами ворожої Росії і перемогла. Тепер завдання ще важче – впоратися на Батьківщині.

Кореспондент Сергій Швець

Відео Ким буде Надія Савченко в Україні

Залиште свій коментар

Вибір редакції