Політв'язні Афанасьєв й Солошенко написали Путіну прохання про помилування

Дата публікації
Перегляди
1743
Політв'язні Афанасьєв й Солошенко написали Путіну прохання про помилування

Геннадій Афанасьєв / Ольга Афанасьєва / Facebook

Це спростить процедуру передачі засуджених в РФ в Україну.

Українські політв'язні Геннадій Афанасьєв та Юрій Солошенко, незаконно засуджені в РФ, написали прохання про помилування на ім'я президента Росії.

Про це повідомив російському "Інтерфаксу" в понеділок адвокат Афанасьєва Олександр Попков.

"Уже в Москві моєму підзахисному представниками Росії було настійно запропоновано написати прохання про помилування, що він і зробив. Він написав прохання без визнання провини", - сказав захисник.

За словами адвоката, звернення до президента з проханням про помилування Афанасьєву було запропоновано "для спрощення процедури передачі в Україну як найбільш простий спосіб".

Афанасьєва та Солошенка, незаконно засуджених в Росії, одночасно етапували до Москви

Афанасьєва та Солошенка, незаконно засуджених в Росії, одночасно етапували до Москви

Раніше повідомлялося, що Міністерство юстиції України розпочало переговори про звільнення з російської неволі чотирьох українських політв'язнів - Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Геннадія Афанасьєва та Юрія Солошенка. Бранці погодилися пройти юридичну процедуру передачі засуджених осіб із Росії в Україну, яка може затягнутися до року. Згідно з процедурою, незаконно засудженні українці погоджуються з вердиктом російських суддів. Хоча про визнання ними вини – не йдеться.

Нагадаємо, ростовський суд виніс вирок українському режисеру Олегу Сенцову - 20 років за ґратами. Активіста Олександра Кольченка засудили до десяти років ув'язнення. Українців звинуватили у плануванні терактів у окупованому росіянами Криму.

Геннадій Афанасьєв був одним з ключових свідків звинувачення у справі Сенцова та Кольченка, однак зрештою він відмовився давати свідчення проти них і заявив, що раніше говорив під тиском.

Афанасьєв та інший фігурант справи Олексій Чирній, за версією слідства, були членами "терористичної групи" в Криму, нібито створеної Сенцовим. Після затримання обидва уклали угоду зі слідством, їхня справа розглядалася в закритому режимі, обидва отримали по сім років позбавлення волі.

Засудженого в Росії 73-річного українця Юрія Солошенка відправили на етап в Нижній Новгород. Його визнали винним у шпигунстві.

Наступна публікація