Полонених моряків у РФ змушують говорити неправду – командувач ВМС України

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Офіцер переконаний, що поширені росіянами відеозаписи зроблені під тиском.

Захоплені в Керченській протоці українські військовослужбовці дають неправдиві свідчення під тиском росіян. Так вважає командувач Військово-морських сил Збройних сил України Ігор Воронченко.

"Екіпажі суден зараз знаходяться в різних місцях. Троє військовослужбовців, один офіцер і двоє контрактників, які були поранені, знаходяться в лікарні міста Керчі. Кораблі знаходяться в пункті базування, де дислокуються катера ФСБ. І вже є певні докази про надання неправдивої інформації нашими матросами", - розповів він.

Відео Хроніка подій: як росіяни таранили український рейдовий буксир

Доля 23 українських моряків, серед яких - двоє тяжкопоранених, залишається невідомою вже майже добу - після того, як у морі поблизу Керченської протоки російські вояки захопили три українські судна: "Яни Капу", "Нікополь" і "Бердянськ". ТСН вдалось отримати список із 18 прізвищ. Поки що це найзмістовніші дані. Полонених українських моряків окупанти почнуть судити завтра в Київському райсуді Сімферополя.

Хроніка подій: як росіяни таранили український рейдовий буксир

Воронченко прокоментував відеозаписи свідчень трьох матросів, поширені через Інтернет. На думку керівника ВМС, українці говорили під фізичним і психологічним впливом. "Я цих матросів з "Нікополя" знаю, вони завжди були чесними професіоналами своєї справи. І те, що вони зараз говорять, це неправда", - пояснив командувач.

Він звернув увагу, що двоє військовослужбовців є вихідцями з Криму і їх батьки проживають на півострові, в зв'язку з чим на них буде чинитися тиск. Щодо російських заяв про нібито присутність на українських кораблях представників СБУ Воронченко зазначив: "Вони можуть сказати, що ми прилетіли з неба на космічному кораблі".

Фотогалерея З'явились фото українських кораблів у порту Керчі (3 фото)

Залиште свій коментар

Вибір редакції