"Польща серйозно готується": посол України заявив, що Росія може обстріляти цю державу

Дата публікації
Перегляди
16к
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Польща серйозно готується": посол України заявив, що Росія може обстріляти цю державу

Фото: УНІАН

Посол України Андрій Дещиця заявив, що Росія може обстріляти територію Польщі і ця держава готується до такого ймовірного сценарію. При цьому немає навіть значення, що Польща – член НАТО.

Окрім того, для Польщі існує також російська загроза з території Білорусі.

Про це Дещиця розповів в інтерв’ю "BBC Україна".

"Те, що Польща серйозно готується – це серйозно, і я думаю, вони правильно роблять. Тому що існує стародавня приказка: хочеш миру – готуйся до війни. І якщо Польща бачить, до чого може довести ця агресивна політика Росії в Україні, то цілком на часі готуватися до того, щоб це не сталося у Польщі. Щоб не було подібних Буч, Ірпенів і Гостомелів у Польщі. Тому вони цілком серйозно готуються до цього – вони оновили закон про оборону, збільшили бюджет про оборону, збільшили кількість територіальної оборони, проводять закупівлю сучасних видів озброєння для армії", – розповів український посол.

Чи нападе Росія на Польщу – це питання треба ставити самій РФ, але це цілком можливо, зазначив Дещиця.

"Росія обстрілює Львів чи Яворів, який розташований за кілька десятків кілометрів від Польщі, і цілком можливо, що ці ракети можуть полетіти на 20 кілометрів у бік Заходу. А це вже буде територія Польщі", – пояснив дипломат.

Він також висловив думку, що членство Польщі в НАТО "не має значення, тому що може бути навіть і людська похибка або емоційне рішення". 

"Це може статися і у випадку, якщо Польща зробить якісь заяви і тоді Росія може пробувати її обстрілювати", – додав посол України.

Він також зазначив, що невідомо ще, чи не буде використана Білорусь як плацдарм для нападу на Польщу. 

"Те, що відбувалося на польсько-білоруському кордоні восени минулого року – це була своєрідна атака, підготовлена білоруськими і російськими спецслужбами проти Польщі. Якби тоді Польща дозволила цим так званим мігрантам і впустила б їх на свою територію, невідомо, чи була б стабільна ситуація в Польщі, чи не розхитали вони б її, чи не були це диверсійні групи, які б розхитували ситуацію всередині. Тому цілком реально, що Польща має загрозу і від Росії, і від Росії за підтримки Білорусі", – наголосив Дещиця.

Нагадаємо, 22 травня президент Польщі Анджей Дуда виступив у Верховній Раді та заявив, що тільки Україна має вирішувати будь-які умови, на яких вона домагається миру з Росією.

Окрім того, Дуда заявив, що Польща повинна вимагати від Росії відшкодування за Катинський злочин.

Сорос назвав війну Росії проти України можливим початком Третьої світової

Сорос назвав війну Росії проти України можливим початком Третьої світової

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Наступна публікація