Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Польський сенатор звинуватив Україну у "варварській поведінці" щодо історичної пам’яті

Жарин заявив про наявність багатовимірної кризи у польсько-українських відносинах.

Польський сенатор та історик Ян Жарин звинуватив Україну у "варварській поведінці"щодо питань історичної пам’яті.

Про це він заявив у інтерв’ю wPolityce, відповідаючи на запитання про ситуацію щодо польських могил на території України, повідомляє "Європейська правда".

Жарин заявив про наявність багатовимірної кризи у польсько-українських відносинах, яка була викликана "серйозними і глибокими культурними відмінностями між Польщею та Україною".

"Україна не хоче належати до римської цивілізації. Вона поводиться як варвар у питаннях історичної пам'яті. У нинішній зовнішній політиці у нас багато спільного, у нас є багато позитивних пропозицій. Але взаємні відносини будуть дуже неглибокими, якщо Україна не зрозуміє, що значно глибші відносини походять з культурного виміру", - прокоментував він.

При цьому, вважає сенатор, рішення щодо виходу з "кризи" повинна знайти Україна.

Відео Польща та Угорщина звинувачують Україну у порушенні угоди про асоціацію з ЄС

"Рішення зараз – на боці України. У неї є ключ до того, чи хоче вона бути з Польщею, з польською культурою. Україна повинна відповісти, чи хоче вона взяти на себе спільну відповідальність за давню матеріальну культуру в сучасній Україні", - зазначив Жарин.

Раніше повідомлялося, що Україна та Польща підписали декларацію, що гарантує польській національній меншині в Україні та українській національній меншині в Польщі право вивчати рідну мову та навчатися цією мовою.

Залиште свій коментар

Вибір редакції