Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Інавгурація президентів: для Ющенка зробили шоу, а перед Януковичем зачинились двері

Процедуру присяги глави держави придумували депутатським гуртом перед інавгурацією Кравчука.

Хоч Петро Порошенко і стане сьогодні п'ятим президентом України, все ж це вже шоста інавгурація глави держави. Адже Леонід Кучма найвище крісло в державі займав двічі поспіль.

Незважаючи на те, що церемонія протокольна, для кожного президента вона була неповторною - з дурними прикметами для Віктора Януковича, двічі по-різному для Леоніда Кучми, з кількома присягами в один день для Віктора Ющенка та зі сльозами для Леоніда Кравчука, ідеться в сюжеті телемарафону ТСН.

Інавгурація найпершого президента незалежної України – Леоніда Кравчука - відбулася 5 грудня 1991 року. Процедуру присяги придумували депутатським гуртом у Верховній Раді. Тож Кравчук першим під час інавгурації поклав руку на напіврадянську Конституцію та Пересопницьке євангеліє. Кожен із депутатів міг дописати своє бачення процедури, але Кравчук переконував -  для нього значення мав тільки один рядок урочистої обіцянки - присягти перед Україною та суворо додержуватися законів України.

Інавгурація Кравчук
gbgalsgallery.com
Інавгурація найпершого президента незалежної України – Леоніда Кравчука - відбулася 5 грудня 1991 року

Під час церемонії інавгурації Кравчука лунав гімн. Проте його текст тоді знали одиниці.

"Коли цей гімн пролунав, то в мене очі стали вологими, і в залі жінки плакали. І це був справді вихід на поверхню неймовірної сили переконання та віри, що Україна стала незалежною соборною державою", - згадує Кравчук.

Інавгурація Леоніда Кучми відбулася влітку – 10 липня 1994-го. Він зайшов через бокові двері без почесної варти та особливих почестей. Без першої леді. Присягу президент приймав, не торкаючись Конституції. Він тримався тільки за відкрите євангеліє.

Майже весь час інавгурації Кучма просидів на скромному червоному стільці. Військовий оркестр грав гімн - без слів.

Інавгурація Кучма
gbgalsgallery.com
Другий президент України Леонід Кучма демонструє своє тільки що одержане президентське посвідчення в Києві, 10 липня 1994 року

Друга інавгурація Кучми відбулася 30 листопада 1999 року. Посівши пост президента вдруге, він присягав помпезно - вперше полишивши стіни Верховної Ради - в палаці "Україна". На церемонію запросили іноземні делегації. Кучма отримав атрибути президентської влади - нагрудний знак, особисту печатку та булаву.

Віктор Ющенко після помаранчевої революції присягав народу України 23 січня 2005 року. З його інавгурації зробили справжнє двогодинне шоу - церемонію транслювали у прямому ефірі, коментуючи чи не кожен крок.

Саме Ющенко як президент першим пройшов через стрій почесної варти. А за присягою спостерігали обидва попередні глави держави – Кучма і Кравчук.

Склавши присягу, Ющенко поцілував церемоніальні книжки, потім так само повівся і з булавою.

Із Верховної Ради революційно обраний президент вирушив до Маріїнського палацу - і як головнокомандувач прийняв військо.

На Майдані тим часом зібралися десятки тисяч його прихильників, дружина з усіма дітьми та найближчі соратники, серед яких – Юлія Тимошенко і його кум та вже п'ятий президент України Петро Порошенко.

Інавгурація Ющенко
gbgalsgallery.com
Новообраний третій президент України Віктор Ющенко випускає голубів на Майдані Незалежності в Києві в неділю, 23 січня 2005 року

Під час своєї присяги Ющенко звернувся до героїв, які полягли за свободу України - в колишні часи. Свій виступ під час присяги на Майдані Ющенко закінчив гаслом: "Слава Україні!", але відповіді на ці слова - "Героям слава!" - Майдан тоді ще не знав.

Віктор Янукович президентом став 21 лютого 2010 року. Його інавгурація розпочалася з конфузу – перед президентом, що йшов до Верховної Ради, зачинилися двері.

Інавгурація Янукович
nashigroshi.org
У день інавгурації перед четвертим президентом Віктором Януковичем зачинилися двері, 21 лютого 2010 року
 

Зала засідань парламенту була напівпорожня – опозиційні до Януковича нардепи просто не прийшли на інавгурацію.

Присяга Януковича закінчилася хоровим співом – йому бажали "многая літа". А коли почав лунати гімн України, то Янукович одразу почав підспівувати, а потім передумав.

Із парламенту Янукович поїхав під дзвони. Такими самими звуками через чотири роки київські церкви скликали людей на Майдан - вимагати відставки Януковича.

Кореспондент ТСН Наталія Нагорна

ВідеоІнавгурації президентів: Кучма не тримався за Конституцію, а Ющенко її розцілував

Залиште свій коментар

=

Вибір редакції